کد خبر: ۱۵۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۲ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۲

ناوگروه ایرانی به عمان رسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ناوگروه بیست و نهم آموزشی - رزمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه‌شنبه) پس از 48 روز دریانوردی در بندر صلاله کشور عمان پهلو گرفت.

به گزارش ایسنا، ناخدا یکم افشین تاشک - فرمانده ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش - با اعلام این خبر گفت: این ناوگروه با طی بیش از چهار هزار و 919 مایل دریانوردی توانسته است ضمن اسکورت 52 فروند کشتی نفتکش و 48 فروند کشتی تجاری، 195 فروند یگان شناور و پروازی سایر کشورها را در آبهای آزاد رصد کند.

وی، یکی از مهمترین اهداف اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش به آبهای آزاد را تأمین امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و اهتزاز پرچم کشورمان در پهنه دریاها دانست و خاطرنشان کرد: ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش در همین راستا دو مورد دزدی دریایی را در حین اجرای مأموریت با موفقیت خنثی کرد.

فرمانده ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش با اشاره به همراهی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره)‌ با ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش نیز افزود: در راستای ارتقاء سطح آموزش دانشجویان این دانشگاه، برنامه‌های متعددی از جمله عملیات ترک ناو، بقا در دریا، یدک و تبادل انجام شده است.
نظرات بینندگان