کد خبر: ۱۵۱۷۹۸
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۳ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۲

شیخ الاسلام: سفر لاریجانی به آفریقا کامل بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر کل امور بین الملل مجلس با تکذیب خبر ناتمام ماندن سفر رئیس مجلس به آفریقای جنوبی و کنگو گفت: سفر دکتر لاریجانی به آفریقای جنوبی و کنگو موفقیت‌امیز بود.

حسین شیخ الاسلام در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر دکتر لاریجانی به آفریقای جنوبی وکنگو و برخی اظهارنظرها درباره ناتمام ماندن این سفر گفت: سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به آفریقای جنوبی و کنگو موفقیت‌امیز بود و دولت آفریقای جنوبی همکاری‌های لازم را در این سفر انجام داد.

وی با تکذیب خبر ناتمام ماندن سفر دکترلاریجانی به آفریقای جنوبی و کنگو ادامه داد: علی‌رغم کارشکنی شرکت داچ شل که از تامین سوخت هواپیمای حامل دکتر لاریجانی به مقصد کنگو خودداری کرد، با تامین سوخت از سوی دولت آفریقای جنوبی سفر به این کشور به صورت کامل انجام شد.
 
خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه (20 اسفند) از عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل «علی لاریجانی» رئیس مجلس در فرودگاه «کیپ‌تاون» خبر داده و مدعی شد که این اقدام شرکت «داچ شل» موجب شد تا بخشی از دیدارهای لاریجانی در سفر به آفریقای جنوبی میسر نشود.
 
علاوه بر شیخ الاسلام سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بر موفقیت آمیز بودن سفر رئیس مجلس به آفریقای جنوبی و کنگو تاکید کرده و اعلام کردند که این سفر بستری برای روابط نزدیکتر ایران و آفریقای جنوبی بود.
نظرات بینندگان