کد خبر: ۱۵۱۸۱۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۴ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۲

عمان: به میانجیگری میان ایران و غرب ادامه می دهیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه عمان ضمن استقبال از رئیس جمهوری کشورمان اعلام کرد: مسقط نقش مهمی در نزدیک ساختن دیدگاهها میان ایران و غرب در جریان مذاکرات ایفا کرده و به این نقش ادامه می دهد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "یوسف بن علوی" وزیر خارجه عمان در یک گفتگو با اشاره به سفر امروز رئیس جمهوری کشورمان و هیات همراه وی تصریح کرد: عمان با میانجیگری میان ایران و غرب نقش سازنده ای در نزدیک ساختن دیدگاههای دوطرف داشته است.

وی افزود: این نقش را مسقط از زمان "بیل کلینتون" رئیس جمهوری اسبق آمریکا ایفا می کرد و هدف ما از این میانجیگری این بود که درگیری و اختلاف بزرگی میان ایران و غرب به وجود نیاید چرا که اگر این مساله اتفاق بیفتد پیامدهای ناگواری در منطقه خواهد داشت.

وی افزود: ما به ایفای نقش میانجیگرانه خود ادامه می دهیم.

دکتر حسن روحانی امروز در راس هیاتی بلند پایه وارد مسقط شد تا مذاکراتی را در عرصه های سیاسی و اقتصادی با مقامات عمان و در راس آنها "قابوس بن سعید" پادشاه این کشور، انجام دهد.

رئیس جمهوری کشورمان در بدو ورود به عمان با استقبال وزیر خارجه عمان و "فهد بن محمود آل سعید" معاون نخست وزیر این کشور مواجه شد.

روحانی پیش از آغاز این سفر به خبرنگاران گفت: این سفر اهمیت فراوانی در نزدیک ساختن دیدگاهها میان ایران و دیگر کشورهای اسلامی بویژه کشورهای همجوار دارد.

وی تاکید کرد: کشورهای جنوب حاشیه خلیج فارس و دریای عمان به دلیل وجود تنگه هرمز از اهمیت بسیاری برخوردارند.

یک روزنامه عمانی نیز با اشاره به سفر پادشاه عمان به ایران نوشت: سفر اخیر سلطان قابوس به تهران که به دنبال پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت یک سفر تاریخی محسوب می شود و نقش سازنده ای در گسترش روابط  میان دوکشور داشت و همچنین تاثیر مثبتی در رشد و شکوفایی دو کشور و ایجاد ثبات در منطقه خاورمیانه خواهد داشت.
نظرات بینندگان