کد خبر: ۱۵۱۹۲۹
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۲ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۲

امام جمعه قم: از مسایل سیاسی تنش زا خودداری شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت:با وجود اختلافات سیاسی نیز می‌شود اتحاد داشت، اما باید از مسایل سیاسی تنش زا جدا خودداری شود.
 
به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در سومین همایش فاطمی خدمت‌گذاران موسسه خیریه امدادگران عاشورا ابراز داشت: توکل بر خدا و توسل به اهل‌بیت‌(ع) موجب صیانت از امور خیر و با برکت می‌شود.

وی با اشاره به ارزش و منزلت والای موسسات خیریه گفت: شیطان نمی‌خواهد دستگاه‌هایی با اهداف فعالیت در امور خیریه تشکیل شود.

امام جمعه قم در ادامه با لزوم مراقبت از نام‌گذاری اسامی مبارک اهل‌بیت‌(ع) در عناوین مختلف ابراز داشت: برخی صندوق‌ها وقتی اقدام خلافی انجام می‌دهند در عموم مردم  گفته می‌شود که موسسه‌ای با نام ائمه‌(ع) به امری خلاف پرداخت و اموال مردم را به ناحق ضبط کرد و این مسئله موجب خدشه‌دار شدن نام مبارک اهل‌بیت‌(ع) می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به ورود حضرت معصومه‌(س) به قم ابراز داشت: بدون تردید حضور کریمه اهل‌بیت‌(ع) در قم موجب ارتقای ارزش و منزلت این شهر شد.

امام جمعه قم با بیان این‌که حضرت معصومه‌(س) در عین حفظ حجاب و عفاف پاسخ‌گوی مسئله شرعی شیعیان بود گفت: کریمه اهل‌بیت‌(س) در زمان حیات محبت خاصی را نسبت به محبان داشتند و در روز قیامت نیز تمام شیعیان به شفاعت ایشان به بهشت می‌روند.

وی تجدید بیعت و پیمان را یکی از وظایف مهم افراد عنوان کردو گفت: یادآوری پیمان‌ها، غیرت و انگیزه افراد را افزون می‌کند.

تولیت استان مقدس حضرت فاطمه معصومه‌(س) در تجدید بیعت و خاطرات دوران دفاع مقدس تاکید کردو گفت: گذشت زمان موجب فراموشی می‌شود، اما نباید عشق به اهل‌بیت‌(ع) و دلاوری ایثارگران را فراموش کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به این‌که از ابتدای پیروزی انقلاب هر فتنه جریانی قیام کرد تا به انقلاب ضربه بزند به برکت اخلاص امام و شهدا شکست خورد ابراز داشت: با وجود اختلافات سیاسی نیز می‌شود اتحاد داشت، اما باید از برخی از مسایل سیاسی افت‌زا جدا خودداری شود.

وی برخی آفات و اثراتی که طی دوران انقلاب شکل گرفت را مایه خیر و برکت دانست و افزود: درست است که اصل فتنه خوب نیست، اما گاهی از درون این جریانات مسایلی مطرح می‌شود که موجب امیدواری و استحکام نظام است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی در پایان خطاب به اعضای موسسه خیریه امدادگران عاشورا اظهار داشت: بهتر است این موسسه وارد کار سیاسی نشود و سیاست ولایت‌فقیه مهمترین رویکرد شما باشد.
نظرات بینندگان