کد خبر: ۱۵۲۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۲

خيز بلند شاگردان خادم برای سومين جام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شاگردان رسول خادم بعد از برگزاری چندین اردوی آماده‌سازی در خانه كشتی،‌ سرانجام بامداد پنجشنبه پس از یك سفر 21 ساعته وارد شهر لس آنجلس آمریکا محل برگزاری رقابتهای جام جهانی شدند تا ضمن دفاع از دو عنوان قهرمانی خود، ‌خیز بلندی هم برای هت تریك و فتح سومین جام بردارند.

مطمئنا دستیابی به این هدف بزرگ و ارزشمند چندان ساده نیست و آزادكاران ایران به هیچوجه راه همواری را تا رسیدن به این خواسته پیش رو ندارند. تیم ایران در ابتدای راه در گروهی قرار گرفت كه با تیم میزبان، یعنی آمریكا باید به رقابت بپردازد. تیم آمریكا همیشه نشان داده در مسابقات تیم به تیم بسیار زهردار و توانمند بوده و طبق آمار، كمتر مصافی را در خانه خود به تیم‌های میهمان واگذار كرده است. پس می‌توان امیدوار بود غلبه بر تیم قدرتمند و مدعی آمریكا به معنای طی كردن نیمی از راه قهرمانی است كه شاگردان خادم با انگیزه و روحیه‌ای بالا بدنبال آن هستند.

تیم ایران طبق برنامه رقابتها، راس ساعت 22:30 شنبه در نخستین دیدار خود به مصاف تیم ارمنستان می‌رود. تیمی نه چندان مدعی و مطرح كه آزادكاران ملی‌پوش ایران به قول معروف می‌توانند در نخستین مصاف این رویداد بین‌المللی،‌ خود را با حریفان ارمنی،‌ حسابی گرم كنند. به احتمال فراوان رسول خادم و همكارانش در كادر فنی ترجیح خواهند داد، نفرات جوان و باانگیزه خود را در این دیدار به میدان بفرستند و توان و تجربه ملی‌پوشان المپیكی و عنوان‌دار خود را برای دیدارهای سخت و حساس بعدی نگه دارند.

سپس آزادكاران ایران ساعت 4 بامداد روز یكشنبه در دومین مصاف خود باید رو در روی تیم تركیه قرار گیرند. ترك‌ها هم با چهره چندان مدعی و توانمندی به آمریكا نیامده‌اند و كمتر كسی پیش بینی می‌كند دیدار سخت و نفسگیری بین ایران و تركیه رقم بخورد. البته این بدان معنا نیست كه شاگردان خادم با ساده انگاری، از كسب حداكثر امتیاز برابر ملی‌پوشان تركیه چشم پوشی كنند.

اما حساس‌ترین و دیدنی ‌ترین دیدار دور مقدماتی جام جهانی بامداد روز یكشنبه بین تیم‌های ایران و آمریكا برگزار خواهد شد كه به واقع از چهره یكی از فینالیست‌های مسابقات رونمایی خواهد كرد. تیم میزبان از مدتها قبل برای این رویداد بزرگ برنامه‌ریزی كرده تا جام قهرمانی را از ایران پس گرفته و به خانه ببرد. مطمئنا كادر فنی تیم آمریكا تمام نفرات آماده و عنوان دار خود را برابر ایران به صف کرده كه از آن جمله می‌توان به آنجل اسكوبدو،‌ ریس هامفری،‌ برنت متكالف، جی دی برگمن، تروال دلاگنف و از همه مهمتر جردن باروس افسانه‌ای اشاره كرد.

به جرات می‌توان رویارویی عزت‌الله اكبری و باروس عنوان دار در وزن 74 كیلوگرم را یكی از حساس‌ترین پیكارهای این دیدار خواند زیرا اكبری جوان و با انگیزه بعد از دو شكست در جام جهانی تهران و رقابتهای جهانی مجارستان برابر این حریف نامدار،‌ بدنبال انتقام است و باروس نیز برای جبران ناكامی اخیر خود در جام یاشاردوغوی تركیه به هیچ حریفی رحم نخواهد كرد.

چهارمین دیدار ایران در جام جهانی نیز ساعت 21:30 روز یكشنبه برابر تیم هند برگزار می‌شود. هر چند این دیدار هم چندان سخت و حساس نیست، اما هندی‌ها در برخی اوزان با تكیه بر تك ستاره‌های خود همچون آمیت کومار نایب قهرمان وزن 57 کیلوگرم رقابتهای جهانی 2013 مجارستان، می‌توانند برای آزادكاران كشورمان مشكل ساز باشند.

در گروه بعدی رقابتهای جام جهانی نیز تیم روسیه با تیم‌های اوکراین، گرجستان، ژاپن و مغولستان همگروه است كه می‌توان براحتی حدس زد روس‌ها با توجه به قرار گفتن در این گروه ساده، می‌توانند یك پای فینال باشند.

بنا بر این گزارش، دیدار رده‌بندی جام جهانی 2014 آمریكا نیز راس ساعت 3:30 بامداد روز دوشنبه 26 اسفند و دیدار فینال نیز راس ساعت 4:30 برگزاز خواهد شد كه فعلا مسئولان شبكه سه سیما وعده دادند این دیدارها را بصورت مستقیم پخش كنند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان