کد خبر: ۱۵۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۹ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۲

مایکل مان: دیدارهای اشتون از قبل مشخص بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن اعلام اینکه کاترین اشتون می‌خواست قطعاً دیدار با سازمان‌های مدنی بخشی از برنامه سفر به ایران باشد، گفت: 'به‌خوبی مشخص بود که این دیدارها طی این سفر رخ خواهند داد'.

مایکل مان، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره سفر کاترین اشتون به ایران و دیدار وی با برخی از فعالان سیاسی گفت: "وی می‌خواست با برخی از سازمان‌های جامعه مدنی دیدار کند و بالاخص علاقه‌مند بود که با فعالین زن ملاقات کند. این ملاقات‌ها در شب شنبه هماهنگ شدند. فکر می‌کنم به‌خوبی مشخص بود که این دیدارها طی این سفر رخ خواهند داد".

وی در ادامه بار دیگر ضمن تأکید بر اینکه مشخص بود اشتون می‌خواست با جامعه مدنی دیدار کند، گفت: "وی در تمام سفرهای خود این کار را انجام می‌دهد و این امر نباید برای هیچ‌کس تعجب‌آور باشد".

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت که اشتون می‌خواست قطعاً این [دیدارها] بخشی از برنامه‌های سفر به ایران باشند.

دیدار کاترین اشتون با برخی از فعالان سیاسی بازتاب‌های منفی وسیعی در کشورمان داشته است.

وزارت امور خارجه ضمن اظهار بی‌اطلاعی از این دیدارها، سفیر اتریش را احضار و مراتب اعتراض کشورمان نسبت به برگزاری این دیدارها در سفارت این کشور در تهران را به وی ابلاغ کردند.

نظرات بینندگان