کد خبر: ۱۵۲۲۲۱
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۲

انتقاد شدید مسکو از قطعنامه ضدروسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: وزارت امور خارجه روسیه، قطعنامه پارلمان اروپا در مورد اوکراین که آشکارا جنبه ضدروسی دارد را برخلاف واقعیات رخ داده در این کشور دانسته و نتیجه‌گیری انجام شده در آن را نادرست و ناعادلانه ارزیابی کرد.

به گزارش روزنامه «وزگلاد»، وزارت امور خارجه روسیه قطعنامه ضدروسی پارلمان اروپا در مورد اوکراین که در آن نتیجه گیری غیرواقعی از اتفاق رخ داده در این کشور صورت گرفته را نادرست و ناعادلانه ارزیابی کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این رابطه آمده است؛ ویژگی آشکارا ضدروسی قطعنامه مصوبه پارلمان اروپا اصلا قابل قبول نیست. نتیجه گیری انجام شده در این سند از اتفاقات رخ داده در اوکراین که کاملا برخلاف واقعیت است، نادرست و غیرعادلانه است. مقامات مسکو این قطعنامه را شاهد دیگری از عدم تمایل کشورهای اروپایی برای بکارگیری عقل سلیم و ارزیابی عینی و بر اساس واقعیات اوضاع در اوکراین می دانند.

به عقیده مقامات دیپلماتیک روس، نمایندگان پارلمان اروپا چشمان خود را به روی حوادث واقعی که در اوکراین رخ داده و اقدامات غیرقانونی نیروهای ملی گرای افراطی در این کشور بسته‌اند.

لازم به یادآوری است که پارلمان اروپا روز پنج شنبه قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که در آن تاکید شده است که در صورت پیوستن منطقه خودمختار کریمه (اوکراین) به فدراسیون روسیه، تحریم‌هایی علیه مسکو اعمال خواهد شد. این اقدامات شامل تحریم تسلیحاتی، محدودیت روادیدی  و توقف اجرای برخی توافقات مالی خواهد بود.
نظرات بینندگان