کد خبر: ۱۵۲۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۸ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۲

تبادلات نفت ایران به کره جنوبی، چهارونیم برابر ماه گذشته شد

فروش نفت ایران به کره جنوبی طبق داده های گمرک نشان از رشد چهارونیم برابر ماه گذشته می دهد، که این افزایش تبادلات نفتی بعد از توافقات هسته ایی ژنو صورت گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


رویترز گزارش داد:

 با استناد به داده های مقدماتی گمرک کره جنوبی، این کشور طی ماه گذشته ۱.۱ میلیون تن معادل روزانه ۲۹۴ هزار و ۶۹ بشکه نفت از ایران وارد کرده است که این رقم نسبت به ماه قبل آن افزایشی ۴۵۰ درصدی و نسبت به دور مشابه سال گذشته افزایشی ۱۰۴ درصدی نشان می دهد.

سئول در دو ماه اول سال جاری میلادی بطور متوسط روزانه ۱۷۳ هزار و ۷۴۴ بشکه نفت از ایران وارد کرده است که نسبت به دور مشابه سال گذشته ۲.۳ درصد و نسبت به متوسط واردات نفت ایران توسط کره جنوبی در سال ۲۰۱۳ حدود ۳۰ درصد افزایش نشان می دهد.

آژانس بین المللی انرژی نیز ۲۲ اسفندماه گزارش داد که کل صادرات روزانه نفت ایران در ماه فوریه به ۱ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه رسیده است که این رقم نسبت به متوسط صادرات نفت ایران در سال ۲۰۱۳ روزانه حدود ۳۴۰ هزار بشکه افزایش نشان می دهد. بر اساس این گزارش، علت اوج گرفتن صادرات نفت ایران تفاهم شش ماهه هسته ای میان تهران و شش قدرت جهانی است که از ۲۰ ژانویه تا ۲۰ ژوئیه به اجرا گذاشته شده است.
نظرات بینندگان