کد خبر: ۱۵۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۷ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۲

سفر نواز شریف به ایران بزودی نهایی می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان در امنیت ملی و امور خارجی روز دوشنبه خطاب به نمایندگان مجلس سنا با اشاره به سفر برنامه ریزی شده ˈنواز شریفˈ به ایران گفت: تاریخ سفر نخست وزیر پاکستان از سوی دولت های تهران و اسلام آباد بزودی نهایی می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری، ˈسرتاج عزیزˈ امروز به اطلاع اعضای کمیسیون امور خارجی در مجلس سنای پاکستان رساند که نواز شریف نخست وزیر این کشور بزودی سفر رسمی به ایران انجام داده و در این خصوص دولت های تهران و اسلام آباد در حال نهایی کردن زمان این بازدید هستند.

پیش از این مقام های پاکستانی از جمله محمد جدمانی سفیر این کشور در تهران اعلام کرده بود که نواز شریف نخست وزیر پاکستان بمنظور دیدار با مقام های ارشد کشورمان در ماه آینده سفری به تهران خواهد داشت .

سرتاج عزیز با تاکید بر اینکه اسلام آباد خواهان روابط برابر با تهران و ریاض است افزود: پاکستان هیچ قصدی برای ارسال سلاح به سوریه ندارد.

وی در پاسخ به پرسش سناتور های پاکستانی در خصوص کمک 1.5 میلیارد دلاری به پاکستان از سوی یک کشور خارجی اعلام کرد: عربستان سعودی این مقدار پول را به اسلام آباد هدیه داده البته این کمک مالی بی قید و شرط بوده و اسلام آباد موظف به انجام هیچ کاری برای ریاض نیست.

پیش از این «فرحت الله بابر» نماینده حزب مردم در مجلس سنای پاکستان گفت: دولت پاکستان باید توضیح دهد که آیا دریافت این کمک با هدف تغییر سیاست های پاکستان در بحران سوریه است؟

حزب مردم، جناح مخالف نواز شریف نخست وزیر پاکستان در مجلس سنای این کشور است.

رسانه های پاکستانی روز شنبه نوشتند: این نماینده مجلس پاکستان از رییس مجلس سنا خواست تا در نشست علنی مجلس موضوع کمک یک میلیارد و 500 میلیون دلاری عربستان سعودی به پاکستان بررسی شود.

سناتور ˈاسحاق دارˈ وزیر اقتصاد و امور دارایی پاکستان چهارشنبه گذشته از واریز شدن یک میلیارد و 500 میلیون دلار به حساب صندوق توسعه دولت سخن گفت، اما در ابتدا درباره منبع این کمک مالی جزییاتی ارائه نداده بود.

سرتاج عزیز در گفت وگو با نمایندگان مجلس سنا از اقدام دولت عربستان بمنظور خرید سلاح از پاکستان خبر داد و در عین حال تاکید کرد: ریاض از تسلیحات پاکستانی علیه هیچ کشوری استفاده نمی کند.

وی خاطر نشان کرد:پاکستان هیچ اقدامی بمنظور اعزام جنگجو و یا سلاح به سوریه و یا هرکشوری که دچار درگیری های داخلی شده ؛ نمی کند.

مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان افزود:دولت این کشور هرگز گامی در مسیر تغییر سیاست های خارجی درقبال دریافت کمک های مالی برنداشته است.
نظرات بینندگان