کد خبر: ۱۵۲۶۹۹
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۰ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۲

رای اعتماد دوباره مردم به 90

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آخرین برنامه 90 سال 92 بیشتر به پخش سوژه‌های طنز در سال گذشته پرداخت و مهمانان ویژه آن افرادی سینمایی بودند.

به گزارش ایسنا، آخرین برنامه نود سال 92 شب گذشته پخش شد و برنامه بعدی 90 در سال 93 در تاریخ 14 فروردین ماه پخش می‌شود.

مهمان ویژه

کیانوش عیاری، کارگردان سینما مهمان ویژه این برنامه بود. او با اشاره به اهوازی بودنش از فوتبالی بودن خودش صحبت کرد و گفت در اهواز دو تیم شاهین و استقلال در ایام جوانی او پرطرفدارترین تیم‌های این شهر بودند. او در صحبت‌هایش از دوران دروازه‌بانی خود در تیم خلیج‌فارس اهواز صحبت کرد. عیاری در بخشی از صحبت‌هایش با اطمینان از 7 امتیازی که ایران در جام‌جهانی به دست می‌آورد، خبر داد و در پایان صحبت‌هایش از مردم خواست تا برای آزادی سربازان ایرانی به کمپین آزادی آنها بپیوندند.

رضا کیانیان هم در پایان گفت‌وگوی عیاری و فردوسی‌پور روی خط این برنامه آمد و گفت که چیزی حدود 400 هزار امضا برای سربازان ایرانی جمع‌آوری شده و اگر 600 هزار نفر دیگر درخواست آزادی این سربازان را اعلام کنند، این پنج سرباز با حمایت سازمان ملل احتمالا شب عید پیش خانواده‌هایشان خواهند بود.

مهمان ویژه دوم

محسن تنابنده و احمد مهران‌فر دو بازیگر عرصه سینما از دیگر مهمانان این برنامه بودند. مهران‌فر در بخشی از صحبت‌هایش مدعی شد که فردوسی‌پور در یک سفر به او گفته که پرسپولیسی است و این مطلب به شدت از سوی فردوسی‌پور تکذیب شد. با گذشت دقایقی وقتی که فردوسی‌پور دید یخ این دو مهمانش آب نمی‌شود، رامبد جوان را روی خط آورد تا کمی فضای برنامه با شوخی و خنده همراه شود.

در ادامه این برنامه امیرحسین حاجی‌زاده، پسر بچه 9 ساله اردبیلی که تکنیک قابل توجهی دارد، مهمان این برنامه بود. او در صحبت‌هایش گفت الگویش علی دایی و مسی است و افتخار می‌کند که همشهری دایی است.

تنابنده وقتی که متوجه شد حاجی‌زاده پس از پخش تصاویرش در نود و یوتیوب از رئال‌مادرید هم پیشنهادی دریافت کرده آرزو کرد با شرکت در فیلم پایتخت 3 به بالیوود راه پیدا کند!

در ادمه حاجی‌زاده درباره قراردادش با پرسپولیس گفت هیچ پولی از این باشگاه نگرفته است. او همچنین ماجرای پیشنهادش از رئال مادرید را جدی اعلام کرد.

کیانیان در این بخش بار دیگر بر روی خط آمد و از کسانی که در مسیج دادن برای آزادی سربازان ایرانی فعالیت داشته اند تشکر کرد. او از جمع آوری بیش از یک میلیون امضا برای این کمپین خبر داد.

در بخشی از این آیتم تنابنده و مهران فر که کمی یخ‌هایشان آب شده بود شروع به تیکه انداختن به دکور برنامه نود و فردوسی‌پور کردند. آنها از میزان پولی که فردوسی‌پور از برنامه نود به دست می‌آورد، پرسیدند که مجری نود به آنها گفت نگذارید آن را بگویم چرا که مردم دچار یاس فلسفی می‌شوند. تیکه انداختن به فردوسی‌پور به لیوان های خالی روی میز، آدامس زیر میز چسبیده و نور استودیو هم کشیده شد.

تنابنده در پاسخ به این سوال که اگر فوتبالیست می شد شبیه چه کسی می شد گفت منصوریان و بهترین خاطره اش از فوتبال را هم این گونه توضیح داد: خاطرم هست یک بار مهمان داشتیم و مادرم شام مفصلی درست کرده بود. بازی ایران و قطر بود و او به من سپرد که چون مهمان داریم ساکت بمانید. قطری ها چند حمله سنگین کردند و همه چیز از دست من در رفت و من هرچه فحش و بد و بیراه داشتم گفتم و مهمان ها که رفتند مادرم از من خیلی ناراحت شد.

او بازیکن مورد علاقه اش را هم رونالدو اعلام کرد و کامل ترین بازیکن ایران را هم تیموریان دانست.

مهران فر هم بهترین خاطره فوتبالی اش را بازی ایران و استرالیا دانست. او برترین بازیکن خارجی را هم مسی و زیدان اعلام کرد.

رویانیان

یکی از آیتم‌های این برنامه حضور تلفنی رویانیان در این برنامه بود که درباره قرار داد حاجی‌زاده صحبت کرد. او گفت ما با خانواده این بازیکن قرارداد محضری بستیم به مدت ده سال تا با ما باشد. مهدوی‌کیا فیلم این بازیکن را دید و با محمودرضا فاضلی تماس گرفت تا او را به خارج بفرستد اما مشخص شد به لحاظ سنی او نمی تواند قرارداد خارجی ببندد. من واقعا در قبال خانواده و مربی این بازیکن شرمنده‌ام. من به تعهداتم عمل نکردم و بعد از حضور این بازیکن در برنامه شما با پدرش تماس گرفتم و به او گفتم یک روز یکدیگر را ببینیم تا من به تعهداتم عمل کنم.

او افزود: کار ما درباره این بازیکن اصلا رسانه ای نبوده و به شخصه کار او را حتما دنبال می کنم. کشف این بازیکن کار برنامه 90 بوده و الان همین برنامه به من تلنگری زد.

نکات

* در بخشی از برنامه از عوامل پشت صحنه برنامه نود و کارهایی که آنها انجام می‌دهند، آیتمی پخش شد.

* آیتمی از مصاحبه این برنامه با ولاسکو و سید حسن خمینی هم پخش شد. ولاسکو در بخشی از صحبت هایش گفت که از لفظ کم و بیش که در ایران به کار می رود خوشش نمی آید و سید حسن خمینی هم در بخشی از صحبت هایش از فردوسی پور خواست از پرداختن به حواشی در برنامه اش خودداری کند.

* در این برنامه بخش‌های متنوعی از طنزهای نود و اتفاقات سال گذشته فوتبال ایران پخش شد که به لحاظ ماهیتی، ماهیت جدیدی به برنامه نود داد.

* نظرسنجی

مثل سال گذشته سوال آخرین برنامه نود به میزان رضایت مردم از این برنامه در سال گذشته اختصاص داشت که 96 درصد از مخاطبان این برنامه رای اعتماد مجدد به آن دادند.

نظرات بینندگان