کد خبر: ۱۵۲۷۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۵ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۲

آخرین بازمانده گروه نواب صفوی به یاران پیوست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پیکر مرحوم ˈحاج علی بهاری همدانیˈ آخرین بازمانده از محکومین دادگاه شهید نواب صفوی روز سه شنبه با حضور خانواده های شهدا و اقشار مختلف مردم در قطعه جانبازان و ایثارگران 232 بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا ˈحاج علی بهاری همدانیˈ عضو شورای مرکزی جمعیت فداییان اسلام و از مبارزان اول نهضت اسلامی بیست وششم اسفند ماه در سن 80 سالگی به علت ایست قلبی در بیمارستان خاتم الانبیا تهران بستری شد و روز گذشته به خیل همرزمان خود پیوست.

وی عضو شورای مرکزی جمعیت فدائیان اسلام و آخرین بازمانده از محکومین دادگاه شهید نواب صفوی بود که بارها توسط رژیم ستم شاهی به زندان افتاد.

حاج علی بهاری سال 1312 در بهار همدان و در خانواده ای روحانی متولد و از جوانی، دوشادوش شهید سید مجتبی نواب صفوی به مبارزه با استبداد پرداخت و در دادگاه محاکمه سران فدائیان اسلام در سال 1334 که منجر به صدور حکم اعدام آن شهید بزرگوار شد، به تحمل زندان محکوم و حدود شش سال از عمر خود را در زندان گذراند.

خلوص، دینداری، روحیه انقلابی و اعتقاد عملی به ولایت فقیه و نظام اسلامی را می توان از ویژگی های این مبارز نستوه برشمرد.

حاج علی بهاری از مبارزان دوران ستم شاهی بود که در اقدام انقلابی نواب صفوی درپی ترور حسنعلی منصور، نخست وزیر وقت رژیم پهلوی در سال 1330 و در سن 18 سالگی دستگیر و پس از حدود شش سال حبس، در سال 1356 از زندان آزاد شد.

مراسم ختم مرحوم علی بهاری روز پنجشنبه 29 اسفند ماه در مسجد شهید بهشتی شهرک شهید محلاتی برگزار می شود.
نظرات بینندگان