کد خبر: ۱۵۲۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۲۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۲

آغاز مذاکرات ایران و 1+5 یکی از مهمترین اتفاقات سال 92 بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس، یکی از مهمترین اتفاقات سال جاری را آغاز دوباره مذاکرات ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان با بیان اینکه "خلق حماسه سیاسی مردم و حضور پرشکوه آنها در پای صندوق‌های رای از بزرگترین اتفاقات سال 92 است"، گفت: مردم با حضورشان در پای صندوق‌های رای پاسخ دندان‌شکنی به دشمن و کسانی که انتظار حضور مردم در انتخابات را نداشتند، دادند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ارزیابی از شرایط سیاسی سال 92 گفت: خلق حماسه سیاسی در پای صندوق‌های رای را می‌توان به عنوان ارزیابی مثبت از شرایط سیاسی سال 92 عنوان کرد اما متاسفانه روی کار آمدن دولتی پیر، فرسوده و غیرمتحرک از ارزیابی‌های منفی در سال 92 به شمار می‌آید.

حسینیان آغاز مذاکرات با کشورهای خارجی با شیوه جدید را به عنوان یکی از ارزیابی‌های مثبت در سال جاری عنوان و اظهار کرد: مذاکرات با کشورهای خارجی با شیوه نرمش قهرمانانه در مقابل این کشورهای زورگو انجام شد. این شیوه پاسخی برای آنهایی است که می‌خواستند هیاهویی در سطح دنیا علیه جمهوری اسلامی به پا کنند. البته در این بین چیزهای بسیاری از دست دادیم که در مقابل آن،‌ آن چیزهایی که باید به دست می‌آوردیم نیافتیم.

وی در ادامه با بیان اینکه راه‌های بسیاری برای استمرار اتفاقات مثبت سال 92 در سال 93 وجود دارد، گفت: یکی از راه‌هایی که موجب می‌شود اتفاقات خوب در سال آینده روند بهتری را در پیش گیرد نظارت دقیق، صحیح و منصفانه مجلس است.

وی در پایان گفت: اگر مجلس به خوبی نظارت داشته باشد می‌تواند حرکات شروع شده را به سمت و سوی مثبت هدایت کند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان