کد خبر: ۱۵۲۷۹۲
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۲۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۲

این اثر ایرانی، زیباترین کتاب جهان شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
لوح تقدیر مسابقه زیباترین طراحی کتاب جهان به «سنگ سلام» منتشر شده در انتشارات عصرداستان تعلق گرفت که توسط مهدی ایمانی پور، رایزن فرهنگی ایران در آلمان دریافت شد.

مراسم اهدای پنجاه و یکمین دوره جایزه جهانی زیباترین طراحی کتاب 2014 که با بررسی و داوری برجسته ترین کتاب های سراسر دنیا صورت می پذیرد، در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب لایپزیک آلمان برگزار شد.

براساس این گزارش، کتاب «سنگ سلام» که به قلم محمدرضا بایرامی نگارش شده ، پاییز سال جاری به ویترین کتابفروشی ها راه یافت و توانست لوح تقدیر این دوره را برای اولین بار در میان 567 کتاب مدعی از سراسر دنیا، از آن یک اثر ایرانی کند.

رایزن فرهنگی ایران در آلمان هنگام دریافت جایزه گفت: از اینکه برگزار کنندگان این جایزه فرصتی فراهم کردند که تصویرگری کتاب ایران معرفی شود، سپاسگزارم.

ایمانی پور افزود: درسالهای اخیر آثار خوبی در ایران منتشر شده که به لحاظ متن و تصویر مقبولیت جهانی دارند و کتاب سنگ سلام یک نمونه از آنهاست. وی همچنین از نویسنده، تصویرگر و ناشر این اثر و از بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان، که حامی این کتاب بوده و همچنین بنیاد هنر کتاب آلمان تشکر کرد.

امسال در کنار کتاب سنگ سلام بایرامی، ترکه های درخت آلبالو اثر دیگری از ایران در میان 57 نامزد نهایی به چشم می خورد. به جز ایران، آثاری از ناشران سوییسی، آلمانی، اتریشی، چینی، لهستانی، هلندی، نروژی و ژاپنی 14 اثر برگزیده نهایی این دوره از جایزه لایپزیک بودند که از میان 576 کتاب انتخاب شدند.

نامزدهای نهایی و برگزیدگان زیباترین طراحی کتاب دنیا هر سال اسفندماه معرفی می شوند و در غرفه ای در نمایشگاه کتاب لایپزیک و فرانکفورت به نمایش درمی آید.به گزارش خبرآنلاین، «سنگ سلام» روایت سفر چند جوان به روستایی است که هرساله با مراسم مذهبی سنتی خود، بسیاری را از گوشه­ و کنار کشور به سویش می­​کشد تا نفسی یا شاید دیداری تازه کنند. اما در این مسیر مسائل و مشکلاتی گریبان مسافران داستان را می­‌گیرد تا با به­ جا­آوردن رسم رفاقت و دوستی و خطرکردن برای یکدیگر، حکمت‌هایی از زندگی را با خود به ارمغان ببرند. «سنگ سلام» در 240 صفحه با قیمت 11 هزار تومان روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.
نظرات بینندگان