کد خبر: ۱۵۲۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۴ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۲

بودجه در آخرین جلسه هیات دولت بررسی شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی دولت از تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1393 کل کشور در جلسه امروز هیات وزیران خبر داد.

«محمدباقر نوبخت» روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در نشستی با خبرنگاران گفت: جلسه امروز هیات دولت از ساعت هفت صبح آغاز شد تا تمهیدات لازم برای مقدمات قانون بودجه سال آینده که قرار است در دستگاه های اجرایی از آغاز سال 93 به اجرا درآید، اتخاذ شود.

او یادآور شد: امروز در آخرین جلسه هیات وزیران در سال 92 مصوبات متعدد و تکمیلی به تصویب رسید. سخنگوی دولت با یادآوری این که نخستین مصوبه امروز هیات دولت درباره ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 93 بود، گفت: با ارایه به هنگام لایحه بودجه سال 93 به مجلس و همکاری صمیمانه قوه مقننه با دولت در تصویب آن، این قانون برای این که قابلیت اجرایی داشته باشد باید در چهارچوب و بر اساس ضوابط اجرایی تحقق یابد.

نوبخت گفت: این ضوابط اجرایی باید طبق قانون به تصویب هیات وزیران برسد از این رو هیات وزیران نسبت به تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 93 اقدام کرد. او گفت: همچنین برخی از آیین نامه های اجرایی تبصره های قانون بودجه سال 93 باید به تصویب دولت می رسید که در جلسه امروز تصویب شد، بنابر این دستگاه های اجرایی برای این که بتوانند در سال 93 قانون بودجه را اجرا کنند، هم ضوابط اجرایی و هم تبصره هایی را که نیاز به تدوین و تصویب آیین نامه های اجرایی داشت، تصویب شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری گفت: همچنین به دلیل آن که بخشی از مایحتاج مردم و کالاهای مورد نیاز باید از خارج وارد شود یا بخشی از تولیدات ما باید صادر شود، باید سود بازرگانی برای کالاهای وارداتی یا صادراتی که البته سود بازرگانی عمدتا به واردات این کالاها است طبق قانون بعد از تایید توسط هیات وزیران به تصویب برسد.

نوبخت گفت: بخش دیگری از جلسه هیات وزیران به تعیین سود بازرگانی و تعرفه ها اختصاص یافت. او همچنین از تصویب مجموعه مقررات مربوط به سود بازرگانی و تعرفه های تجاری در جلسه امروز هیات وزیران خبر داد و گفت: بااین مصوبه ما در سال 93 هیچ خلا قانونی نخواهیم داشت. سخنگوی دولت گفت: بنابر این با شفافیت و روشنی از نظر قوانین، مقررات و آیین نامه ها هم صادرات و واردات و هم اجرای تبصره های مختلف قانون بودجه سال 93 به تصویب رسید و در اختیار دستگاه ها قرار گرفت.

 
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان