arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۴۹۶
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۷ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۳

وعده زنجانی به قوه قضائیه برای پرداخت بدهی

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ارزشیابی اموال بابک زنجانی توسط قوه قضائیه خبر داد و گفت: زنجانی به قوه قضائیه ضمانت داده که تا اوایل سال 93 بدهی خود به وزارت نفت را خواهد پرداخت در غیر این صورت امول وی مصادره می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ارزشیابی اموال بابک زنجانی توسط قوه قضائیه خبر داد و گفت: زنجانی به قوه قضائیه ضمانت داده که تا اوایل سال 93 بدهی خود به وزارت نفت را خواهد پرداخت در غیر این صورت امول وی مصادره می شود.

به گزارش انتخاب، سید حسین دهدشتی  در خصوص بررسی پرونده بابک زنجانی در کمیسیون انرژی گفت: قوه قضائیه نیز در حال بررسی این پرونده است و قرار است سال آینده با مسئولان پرونده زنجانی در قوه قضائیه هم جلسه داشته باشیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مطالبات وزارت نفت از زنجانی باید وصول شود ادامه داد: اموال و دارایی های زنجانی توسط قوه قضائیه ارزشیابی شده، ایشان نیز به قوه قضائیه ضمانت داده تا اوایل سال 93 بدهی خود به وزارت نفت را بپردازد، در صورت عدم پرداخت بدهی در تاریخ تعیین شده اموال وی مصادره خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون انرژی از تصمیم قوه قضائیه مبنی بر دعوت از رضا ضراب برای بررسی بیشتر پرونده بابک زنجانی خبر داد.

 اوایل دی ماه سال 92 بابک زنجانی دستگیر و به زندان اوین انتقال داده شد. بعد از اعمال تحریم ها علیه ایران، شرکت ملی نفت ایران بخشی از صادرات نفت را به بابک زنجانی واگذار کرد اما تضمین‌های لازم از او گرفته نشده بود و به همین دلیل او نیز پول حاصل از فروش نفت را به این وزارتخانه بازنگرداند. رقم بدهی وی به وزارت نفت 2 میلیارد و 400 هزار یورو بر آورد شده است.

پرونده بدهی وی به وزارت نفت مدت ها در کمیسیون انرژی و اصل نود بررسی شده بود ،وی علی رغم وعده‌ای که به دیوان محاسبات داده بود بدهی خود به وزارت نفت را پرداخت نکرد. بنابر این دیوان محاسبات پرونده وی را به قوه قضائیه فرستاد.

این بازداشت در حالی رقم خورد که یک هفته قبل از آن ، دوازده تن از نمایندگان مجلس از جمله احمد توکلی و الیاس نادران نمایندگان تهران در نامه سرگشاده‌ای به سران قوا، نسبت به اهمال در برابر پرونده‌های فساد انتقاد کرده و مصداق این روزهای سخنان خود را بابک زنجانی دانسته بودند.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی تخلفات صندوق بازنشستگی وزارت نفت و شرکت تاسیسات دریایی به عنوان زیر مجموعه این صندوق گفت: حراج برخی تجهیزات منحصر به فرد شرکت و عدم تناسب پیشرفت پروژه های شرکت با جذب اعتبارات مهمترین تخلفات شرکت تاسیسات دریایی است.

حسین دهدشتی با اشاره به تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی صنعت نفت گفت: پیش از این گزارشاتی در خصوص قرارداد های این صندوق و برخی تخلفات شرکت‌های زیر مجموعه این صندوق مثل تاسیسات دریایی به وزارت نفت منعکس شده که موجب تحولاتی دراین شرکت گردید.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این شرکت بسیار بزرگ و قدرتمند است و بسیاری از پروژه های وزارت نفت و کشورهای حاشیه خلیج فارس توسط این شرکت انجام می شود.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی وزارت نفت است و ابهاماتی در عملکرد این شرکت وجود داشت که دستگاه های نظارتی وارد بررسی آن شدند.
منبع: مهر
نظرات بینندگان