arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۲۰ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۳

نوبخت: تورم 43 درصدی را به 32 درصد رساندیم

محمدباقر نوبخت در آئین بزرگداشتی که به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی و سالروز شهادت دخت مکرم رسول اسلام، حضرت زهرا (س) در مکه برگزار شد، افزود: «دولت یازدهم درصدد خدمت به مردم و برطرف کردن مشکلات آن‌هاست» گفت: رئیس مرکز آمار در روز نخستی که وارد مکه مکرمه شدم، با من تماس گرفت و گفت که خوشبختانه تورم ۴۳ درصدی مرداد و شهریور سال ۹۲ به 1. 32 درصد کاهش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمدباقر نوبخت در آئین بزرگداشتی که به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی و سالروز شهادت دخت مکرم رسول اسلام، حضرت زهرا (س) در مکه برگزار شد، افزود: شب اول جمادی‌الثانی، یادآور رخدادی تلخ و غم‌انگیز در تاریخ اسلام است که شهادت حضرت زهرا (س) قلمداد می‌شود. از طرف دیگر، مناسبت ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی را داشتیم که به اعتقاد من، این دو رویداد، ارتباط وثیقی با یکدیگر دارند.

وی با تشریح فراز و نشیب‌های تاریخی دعوت پیامبر (ص) به دین اسلام، سپس رحلت رسول مکرم اسلام و ماجراهای منتهی به شهادت حضرت صدیقه (س) ادامه داد: اگر جامعه اسلامی از مدیریت حضرت علی (ع) بی‌بهره نمی‌ماند، آن اتفاقات تلخ و رویدادهای ناگوار هم پیش نمی‌آمد. بعدها هم با این‌که حکومت اسلامی در اختیار حضرت امیر(ع) قرار گرفت، اما اجازه ندادند او به خوبی در جامعه اسلامی مدیریت کند. همین عوامل، منجر به صلح امام مجتبی (ع) و شهادت سیدالشهدا (ع) شد.

وی با بر شمردن تلاش‌هایی برای تشکیل حکومت علویان در طول تاریخ، به ویژه در ایران ادامه داد: اگر حکومت علویان در صدر اسلام و پس از رحلت پیامبر نور و رحمت تشکیل می‌شد، مطمئناً وضعیت اسلام از شرایط کنونی به مراتب بهتر بود.

سخنگوی دولت با تأکید بر ارتباط این موضوع با انقلاب اسلامی گفت: تمام تلاش‌ها برای تشکیل حکومت علوی راه به جایی نبرد. یا دوره زمامداری حاکمان کوتاه بود و یا گستره حکومت آن‌ها بسیار محدود. تا این‌که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری فقیهی فهیم، عالیقدر و مجاهد به پیروزی رسید.

وی خاطرنشان کرد: اما آن‌چه در طول تاریخ بر پیامبر (ص)، امامان (ع) و صحابه آن‌ها گذشته، در دوران ۳۵ سال گذشته بر حکومتی که به نام شیعیان و علویان در ایران تشکیل شد، تحمیل شد. یکی از منافقین می‌گفت که همان مقاومتی که در مکه مقابل پیامبر اکرم (ص) صورت گرفت تا نتواند در قلب‌ها نفوذ کند، از سوی قدرت‌های بزرگ به ما مأموریت داده شده بود. به این شکل که ابتدا مغزهای متفکر آن را از بین ببریم؛ بنابراین کسانی مانند شهید بهشتی و شهید مطهری را به شهادت رساندیم. سپس، وقتی ائمه جمعه را از بین بردیم، در پی قطع زبان‌های انقلاب بودیم. وقتی شهید رجایی و شهید باهنر به شهادت رساندیم، آن‌ها گفتند که ما دو دست انقلاب را قطع کردیم. منافقین، حتی به قصد از بین بردن سرانگشتان نظام، افراد متدین و مذهبی را به شهادت می‌رساندند. بعد هم با ۱۲ لشکر مکانیزه به کشور ما حمله کردند.

وی تأکید کرد: قدرت‌های بزرگ در این ۳۵ سال، حتی یک روز به انقلاب اسلامی اجازه ندادند مسیر خودش را طی کند. آن‌ها اتفاقات فراوانی را برای به زانو درآوردن این نظام رقم زدند که محاصره اقتصادی امروز، از آن جمله است.

نوبخت با بیان این‌که «هر دو قدرت شرق و غرب با این‌که در ذات خود با یکدیگر دشمنی داشتند، اما برای از بین بردن نظام دست به دست هم دادند»، ادامه داد: در برابر این فشارها و هجمه‌های درازمدت، مهم این است که ما تکلیف خود را بدانیم.

وی خاطرنشان کرد: آن‌چه در این ۳۵ سال تغییر نکرد، مقاومت شما مردم در برابر زورگویی‌ها و تجاوزها بود؛ چراکه خواست رهبری و اراده ملت بر این بود که حکومت علوی در کشور پابرجا بماند. امروز در سراسر دنیا، تنها نظامی که می‌تواند نماد و نشان حکومت علویان باشد، نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با بیان این‌که «دنیا فهمیده که نظام جمهوری اسلامی قابل حذف نیست»، اظهار کرد: دشمن تلاش کرد تا چهره‌ای منفی از اسلام و ایران در جهان ارائه بدهد و متأسفانه چهره بی‌منطق و خشن تکفیری‌ها و طالبانی‌ها را به جای اسلام معرفی کرد.

وی با تأکید بر رسالت افزون‌تر در برابر این دشمنی‌ها گفت: ما باید علاوه بر مقابله با اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی در دنیا، از نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز با تمام قوا حمایت کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوربا بیان این‌که «موضوع انرژی هسته‌ای، صرفاً بهانه‌ای از سوی قدرت‌های بزرگ است»، اظهار کرد: آن‌ها اسلام را طوری معرفی کردند که بگویند همان مذهبی که پیروانش جلیقه انفجاری می‌پوشند و خود را در میان مردم منفجر می‌کنند، می‌خواهد با دستیابی به انرژی هسته‌ای، بمب تولید کند.

وی با اشاره به این‌که «ما باید نظام اسلامی را یک حکومت منطقی و اصیل نشان دهیم»، افزود: ما به دنیا گفته‌ایم که جمهوری اسلامی در پی بمب هسته‌ای نیست و می‌خواهیم از دستاوردهای انرژی هسته‌ای، فقط و فقط برای پیشرفت‌های تکنولوژی بهره ببریم، اما این موضوع را چگونه باید اثبات کنیم؟

وی گفت: آیا صدا و سیمای ما با تمام زحماتی که متحمل می‌شود، توان این را دارد که به عنوان یک رسانه، صدای ما را به گوش همه دنیا برساند؟ بنابراین ما ناگزیریم با دشمن به مذاکره بنشینیم و به آن‌ها اثبات کنیم که ما به دنبال اسلام تکفیری و طالبانی و بمب هسته‌ای نیستیم.

نوبخت با ظالمانه خواندن تحریم‌های اقتصادی اظهار کرد: در حالی که جمهوری اسلامی به عنوان یکی از قدرت‌های نفتی توان تولید روزانه ۴ میلیون بشکه نفت را دارد، تحریم‌ها موجب شد تا ما امکان فروش تنها یک میلیون بشکه نفت را داشته باشیم.

 وی با تأکید بر موفقیت کشورمان در دور نخست مذاکرات هسته‌ای گفت: ما در دور اول، موفق به شکستن بخشی از تحریم‌ها شدیم، اما تا پایان مذاکرات، راه درازی در پیش داریم که امیدواریم مردم انقلابی و شما زائران خانه خدا، فرزندان خود را با دعای خیر در این مذاکرات همراهی کنید؛ چراکه آن‌ها در مقابل قدرت‌های استکباری به دعای شما نیازمندند.

وی با بیان این‌که «دولت یازدهم درصدد خدمت به مردم و برطرف کردن مشکلات آن‌هاست» گفت: رئیس مرکز آمار در روز نخستی که وارد مکه مکرمه شدم، با من تماس گرفت و گفت که خوشبختانه تورم ۴۳ درصدی مرداد و شهریور سال ۹۲ به 1. 32 درصد کاهش یافته است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان