arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۰۹ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۳
رئیس پلیس راهور کشور اعلام کرد:

پرحادثه ترین استان کشور معرفی شد/ کاهش 11 درصدی تصادفات امسال

رئیس پلیس راهور کشور گفت: تاکنون پرترددترین استان ها مازندران ،البرز ،قزوین و گیلان و همچنین پرتصادف ترین استان ها اصفهان ،شیراز،رشت و شاهرود بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس پلیس راهور کشور گفت: تاکنون پرترددترین استان ها مازندران ،البرز ،قزوین و گیلان و همچنین پرتصادف ترین استان ها اصفهان ،شیراز،رشت و شاهرود بوده است.

به گزارش انتخاب به نقل از دانا، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در حاشیه بازدید از قرارگاه نوروزی ایستگاه پلیس ارطه از توابع شهرستان قائمشهر از کاهش 20 درصدی تصادف در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت:امسال سرعت متوسط با توجه به سال پیش 5 کیلومتر کاهش داشته که نشان می دهد مردم بیشتر قوانین را رعایت می کنند.

سردار مومنی همچنین به کاهش 11 درصدی تصادف در موج اول سفرهای نوروزی اشاره کرد و افزود:در دور دوم سفر های نوروزی نیز کمی کاهش داشتیم اما در ادامه با افزایش روبرو بوده است .

رییس پلیس راهور با اشاره به  آمار پر تصادف ترین روز کشور در سال گذشته بیان داشت :در سال گذشته 13 و 14روز فروردین سرعت خیزترین روزها بود،چون مسافران درحال بازگشت به شهر محل سکونت خود هستند و از همین رو آمار سرعت نیز بالا می رود.

رئیس پلیس راهور کشور با بیان اینکه طرح نوروزی امسال که از 25 اسفند 92 آغاز شد و تا پایان روز 17 فروردین ادامه دارد، اعلام داشت: از ابتدای طرح تاکنون پرترددترین استان ها مازندران ،البرز ،قزوین و گیلان و  همچنین پرتصادف ترین استان ها اصفهان ،شیراز،رشت و شاهرود بوده است.

وی بیشترین علت تصادف را خستگی و خواب آلودگی،سبقت و سرعت غیر مجاز مسافران عنوان کرد و گفت:لازم است مسافران با رعایت قوانین و مقررات رانندگی به امنیت و آرامش در آن نیز توجه داشته باشند.

سردار مومنی با تاکید بر اینکه رانندگان با تمرکز بیشتر در هنگام بازگشت از سفر رانندگی کنند افزود:رانندگان به تامین امنیت سرنشینان وخود بیشتر اهمیت دهند.
 
وی به نقش همیاران پلیس در رعایت قوانین ومقررات راهنمایی ورانندگی اشاره کرد و گفت: همیاران پلیس در طول سفر با یاد آوری به بزرگترها زمینه فرهنگ سازی را انجام می دهند.
نظرات بینندگان