arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۶۰۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۴ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۳

ترکیه: حامی تروریست ها در سوریه نیستیم

وزیر امور خارجه ترکیه با ادعای عدم حمایت از گروه تروریستی القاعده، کمک به اعزام نیروهای این گروهک به سوریه را رد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه ترکیه با ادعای عدم حمایت از گروه تروریستی القاعده، کمک به اعزام نیروهای این گروهک به سوریه را رد کرد.

این ادعای ترکیه درحالی صورت می گیرد که اسناد زیادی درخصوص حمایت ترکیه از گروه های تروریستی در حال جنگ با حکومت سوریه وجود دارد.

به گزارش انتخاب به نقل از منابع خبری ترکیه ، ˈاحمد داوداوغلوˈ وزیر امور خارجه ترکیه در پی اعلام حمایت از نیروهای القاعده برای ورود به سوریه از طریق ترکیه، توسط دولت های دمشق و ایروان، کمیته ملی ارامنه و آمریکا و برخی از تارنماهای ارمنستانی این مطلب را تکذیب کرد.

ˈادوارد نعلبندیان ˈ وزیر امور خارجه ارمنستان عنوان کرده که نیروهای گروه تروریستی القاعده با حمایت آشکار دولت آنکارا ، وارد شهر مرزی کسب سوریه شده اند.

نعلبندیان درخواست کرده که جلوی ورود تروریست ها از خاک ترکیه به سوریه و حمله به مردمی که در امنیت زندگی می کنند و همچنین جلوی حمله تروریستها به دارایی های مردم گرفته شود.

وی خاطر نشان کرده که حملات تروریستی به شهر کسب، ارامنه را مجبور کرده است این شهر را ترک کنند.

سازمان های ملل متحد و حقوق بشر نیز پیش از این در گزارشاتی ترکیه را به حمایت تسلیحاتی از نیروهای القاعده متهم کرده بودند.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: ترکیه پیش از این نیز حمایت خود را از گروه های تروریستی در سوریه رد کرده و درهای این کشور بر روی پناهجویان سوری از جمله پناهجویان ارمنی برای حضور در این کشور باز است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان