arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۲ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۳

رییس جمهور از بیماران بخش عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) عیادت کرد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز(جمعه) از بیماران بخش عمومی بستری در ساختمان استاد نفیسی بیمارستان امام خمینی(ره) تهران عیادت کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری صبح امروز(جمعه) از بیماران بخش عمومی بستری در ساختمان استاد نفیسی بیمارستان امام خمینی(ره) تهران عیادت کرد.

به گزارش انتخاب،رییس جمهوری با بیان سهم 70 درصدی فعلی مردم در پرداخت هزینه های درمانی گفت: امیدواریم طی ماه های آینده بتوانیم حداقل 10 درصد از این سهم را کاهش دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه پس از عیادت از بیماران بخش عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران گفت: ما در نهایت باید هزینه ای که مردم و دولت برای درمان پرداخت می کنند را معکوس کنیم تا سهم مردم برای هزینه های درمان 30 درصد و سهم دولت 70 درصد باشد که انشاالله امسال گام نخست را برمی داریم.

رییس دولت تدبیر و امید اظهارداشت: البته 10 درصد کاهش هزینه های درمان برای مردم جهت رسیدن به شرایط مطلوب کافی نیست اما در دولت یازدهم در این زمینه گام به گام کار را پیش خواهیم برد تا به شرایط مطلوبی که در سطح جهان وجود دارد برسیم.

رئیس جمهوری افزود: در بخش درمان مشکلات و کمبودهای فراوانی هم از لحاظ ساختمان ، بیمارستان ، تجهیزات پزشکی و سایر موارد داریم.

وی با بیان این که مردم در زمینه قیمت دارو و درمان مشکلات دارند ، توضیح داد: از تک تک بیمارانی که در این عیادت پرسیدیم بسیاری برای پرداخت هزینه های درمان حتی در این بیمارستان دولتی که مخارج آن پایین تر از خصوصی است، مشکل دارند.

روحانی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم این بار بر دوش دولت باشد گفت: باید برای این کار بودجه و منابع لازم اختصاص یابد.

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد برنامه دولت این است که در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که از اردیبهشت ماه اجرا می شود بخش اعظم درآمدهای بدست آمده صرف بهداشت و درمان شود.

وی ادامه داد: جزییات این اقدامات را به مردم گزارش خواهیم داد که چه مقدار منابع را به نظام سلامت تخصیص داده ایم و یا داده خواهد شد. این اقدام بر مخارج مردم در بیمارستانها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با اشاره به زندگی معمولی یک خانواده گفت: هنگامی که یکی از اعضای خانواده دچار بیماری حاد می شود کل زندگی خانواده برای هزینه های درمان از بین می رود.

رییس جمهوری افزود: دولتهای قبل به طور حتم گامهایی را برداشته اند اما طی این چند ماه دیدیم که وضع نظام سلامت بهداشت و درمان با شرایط مطلوب فاصله بسیار دارد و بخش بسیاری از درآمد هدفمندی یارانه ها صرف بهداشت و درمان خواهد شد.

روحانی با ابراز امیدواری نسبت به این که تا پایان سال حرکتی آغاز خواهد شد که برای مردم محسوس باشد،گفت: انشالله در نظام سلامت تحول مثبت ایجاد شود تا بخشی از بار را از دوش خانواده های بیماران برداریم .

رئیس دولت یازدهم همچنین از همه پزشکان، پرستاران و کسانی که در بیمارستانها به بیماران خدمت می کنند قدردانی کرد و گفت: به ویژه از افرادی که در ایام تعطیلات نوروز در بیمارستانها، اورژانس ها و هلال احمر فعال بودند تشکر می کنم.

وی با اشاره به این که در ایام تعطیلات کادر پزشکی به طور معمول فعال نیست و بخشی از آنها در مرخصی هستند افزود: با سئوالاتی که از بیماران بیمارستان امام خمینی پرسیدیم ، با دکتر هاشمی وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی به این نتیجه رسیدیم که در تعطیلات بعدی برنامه ریزی دقیقتر و منظم تری انجام شود تا پزشکانی که حضورشان در بیمارستانها ضروری است حضور داشته باشند.

وی با یادآوری این نکته که وضعیت بهداشت و درمان مطلوب و قابل قبول نیست به آلودگی هوا در شهرهای بزرگ اشاره کرد و گفت: فشار روحی و روانی منشا بسیاری از بیماریها است که باید برای کاستن آن تدبیری اندیشید.

روحانی آسیب های اجتماعی را منجر به بیماریهای روحی و روانی و همچنین جسمانی دانست و گفت: امروز خوردن غذاهایی در جامعه معمول شده که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی همچنین توضیح داد: باید در زمینه مواد غذایی در جامعه برنامه ریزی شود تا مواد لازم برای بدن که بسیار مهم است مورد توجه قرار گیرد.

روحانی به اهمیت ورزش اشاره کرد و ورزش کردن را در پیشگیری از بسیاری بیماریها موثر دانست.

رییس جمهوری صبح امروز جمعه از بیماران بخش عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) عیادت کرد .

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری وی را در این بازدید همراهی کردند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان