arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۷۰۴
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۳ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۳

خسارت 50 میلیون یورویی خلبانان به لوفت هانزا

اعتصاب خلبانان، تاکنون میلیون ها دلار به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان خسارت زده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اعتصاب خلبانان، تاکنون میلیون ها دلار به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان خسارت زده است.

به گزارش انتخاب به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، اعتصاب خلبانان شرکت لوفت هانزا آلمان، پنجشنبه برای دومین روز متوالی ادامه داشت و هواپیماهای این خط هوایی را زمین گیر کرد. خلبان ها به تصمیم مسئولان لوفتهانزا برای تغییر حقوق و مزایایی دوران بازنشستگی اعتراض دارند. اعتصاب سه روزه خلبانان لوفت هانزا که در تاریخ فعالیت این شرکت بی سابقه است، احتمالاً میلیون ها دلار به این شرکت ضرر خواهد زد.


نورکان اوزدِمیر، خبرنگار پرس تی وی از برلین گزارش داد اعتصاب سه روزه خلبانان لوفت هانزا در اعتراض به اصلاح حقوق و مزایایی بازنشستگی، به لغو سه هزار و هشتصد پرواز این شرکت هواپیمایی منجر شد.


لوفتهانزا اعلام کرد لغو شدن پروازها را از طریق فرستادن ایمیل و پیامک، به اطلاع مشتریان خود رسانده است. لارس وَگنِر، سخنگوی لوفتهانزا در فرودگاه برلین گفت لوفتهانزا و «جِرمن وینگز» به مسافران خود و حتی مسافران در خارج اطلاع رسانی کرده اند. بنابراین، همه مسافران پیشاپیش خود را آماده کرده و می دانستند برخی پروازها در آلمان لغو شده است.


به رغم هشدارهای اولیه، اعتصاب خلبانان باز هم برای چهارصد و بیست و پنج هزار نفر از مسافران لوفتهانزا و زیر مجموعه ارزان قیمت آن یعنی جرمن وینگز، مشکلاتی به وجود آورده است. یکی از مسافران می گوید ما نمی دانیم چه کسی پول بلیط هواپیما را به ما بازمی گرداند، تکلیف ما چیست و باید کجا اقامت داشته باشیم، زیرا جایی را رزرو نکرده ایم. اوضاع، گیج کننده است.


اتحادیه ای که اکثرِ پنج هزار و چهارصد خلبان شرکت لوفتهانزا عضو آن هستند، اعلام کرد این خط هوایی بعد از دو سال مذاکره هنوز نتوانسته است پیشنهاد خوبی را برای مذاکره مطرح کند. خلبانان لوفتهانزا همچنین بازنشستگی زودهنگام و دریافت حقوقی منطقی را بعد از بازنشستگی خواستار شده اند. مسئولان این شرکت هواپیمایی می گویند با افزایش رقابت در عرصه بین المللی، دیگر قادر به پرداخت اینگونه مستمری و حقوق بازنشستگی نیستند. با وجود این، اعتصاب خلبانان برای لوفتهانزا گران تمام خواهد شد و طبق برآوردها، پنجاه میلیون یورو به این شرکت ضرر خواهد زد.


لوفتهانزا آلمان این روزها با رقابت شدید از سوی شرکت هواپیمایی حوزه خلیج فارس و همچنین شرکت های ارزان قیمت روبرو شده است. لوفتهانزا از دو سال پیش، اصلاحات سازمانی را برای کاهش هزینه و نوسازی ناوگان خود آغاز کرد و با موجی از اعتصاب ها نیز مواجه شد. اکنون با ضرردهی چند میلیون یورویی، مسئولان این شرکت خواستار از سرگیری هر چه زودتر مذاکره با اتحادیه ها هستند.

نظرات بینندگان