arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۷۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۴ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۳

محیط‌بان محکوم به قصاص آزاد شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با گذشت اولیاء دم، محیط بان کرامت برهانی که به قصاص نفس محکوم شده بود، از زندان آزاد شد.

به گزارش تسنیم، سیدمحمد مجابی اظهار داشت: متاسفانه در برخی موارد هنگامی که محیط‌بانان برای جلوگیری از تخلفات شکار و صید با شکارچیان مواجه می‌شوند، درگیری‌هایی صورت می‌گیرد که براثر این درگیری‌ها تاکنون تعدادی از محیط‌بانان این سازمان به شهادت رسیده یا دچار نقص عضو و مجروحیت‌های مختلف شده‌اند و  از سوی دیگر در برخی موارد نیز هنگام درگیری، شکارچیان نیز دچار آسیب‌هایی می‌شوند.

وی افزود: حدود 2 سال قبل یکی از محیط‌بانان این سازمان به نام کرامت برهانی در شهرستان خاتم در مرز استان فارس و یزد با شکارچیانی مواجه و منجر به درگیری می‌شود که در اثر این درگیری متاسفانه یکی از شکارچیان به نام مرحوم رحیم بیگی در اثر درگیری جان خود را از دست می‌دهد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست افزود: براساس حکم دستگاه فضایی این محیط‌بان یزدی محکوم به قصاص می‌شود که خوشبختانه اولیاء مرحوم بیگی پس از پیگیری‌های این سازمان و استان یزد، رضایت خود را اعلام می‌‌کنندو در آخرین روز سال 92 پس از 2 سال زندانی این محیط‌بان با موافقت اولیای دم و رضایت آنان و دستگاه قضایی از زندان آزاد شد.

وی ابراز امیدواری کرد به حول و قوه الهی و با تمهیدات و درایتی که در این راستا به کار گرفته خواهد شد و آموزش بیشتر محیط‌بانان و ماموران اجرایی، دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم همچنین از توجه و عنایت دولت یازدهم در تامین حق الکشف محیط‌بانان و جبران خسارت وارده به آنان و نیز پرداخت دیه به محیط بانان محکوم قدردانی می‌کنم.

نظرات بینندگان