arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۷۴۲
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۷ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۳

حقیقت‌پور:اتحادیه‌اروپا را به رسمیت نمی‌شناسیم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما اصلاً اتحادیه اروپا را به رسمیت نمی‌شناسیم و برای تصمیمات و صدور قطعنامه آن ارزش قائل نیستیم و این رفتارهای اخیر نیز نشان می‌دهد که آنها چقدر از موضع قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران در هراس و نگرانی هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: ما اصلاً اتحادیه اروپا را به رسمیت نمی‌شناسیم و برای تصمیمات و صدور قطعنامه آن ارزش قائل نیستیم و این رفتارهای اخیر نیز نشان می‌دهد که آنها چقدر از موضع قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران در هراس و نگرانی هستند.

منصور حقیقت‌پور در واکنش به قطعنامه اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: همه کشورهای اروپایی در ایران سفارتخانه رسمی دارند و هیچ لزومی ندارد که اتحادیه اروپا دفتری در تهران تشکیل دهد که به احتمال قوی این دفتر با نیتی که لانه جاسوسی آمریکا پیگیری می‌کرد، در ایران شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: ما اصلاً اتحادیه اروپا را به رسمیت نمی‌شناسیم و برای تصمیمات و صدور قطعنامه آن  ارزش قائل نیستیم و این رفتارهای اخیر نیز نشان می‌دهد که آنها چقدر از موضع قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران در هراس و نگرانی هستند.

حقیقت‌پور به اظهارات سخیف و بی‌پایه و اساس مسئولان اتحادیه اروپا به ویژه خانم اشتون اشاره کرد و افزود: خانم اشتون یقین داشته باشد که ملت ایران فریب لبخندهای کذایی او را در مذاکرات نمی‌خورد چرا که بهتر است اروپایی‌ها به جای رفتار متناقض اگر عرضه دارند مشکلات و ناهمواری‌های داخلی خود را برطرف کنند.

این نماینده مجلس با اظهار تأسف از گزافه‌گویی آنها در موضوع نقض حقوق بشر در ایران و استاندارد نبودن انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان خاطرنشان کرد: آنهایی که دم از استاندارد بودن انتخابات می‌زنند که در انتخابات خودشان نه تنها استانداردی از دموکراسی واقعی دیده نمی‌شود بلکه حق و حقوق مردم به جد نادیده گرفته شده است که نظیر این افتضاح دموکراسی غرب انتخابات فرانسه بود که با مشارکت حداقلی مردم برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما در مذاکرات هسته‌ای به جز موضوع هسته‌ای روی هیچ موضوع دیگر با غربی‌ها و آمریکایی‌ها وارد توافق یا مذاکره نمی‌شویم ولی اگر اروپایی‌ها بخواهند مذاکرات را رها کنند ما با نشان دادن حسن نیتمان در مذاکرات هسته‌ای روند کار را در صورت راغب بودن غربی‌ها تعطیل می‌کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:‌ طرف غربی و آمریکایی نباید احساس کنند که به دنبال مذاکرات هسته‌ای می‌توانند در همه امورات کشورمان دخالت کنند چرا که اصلاً چنین امری امکان ندارد که بخواهیم روی اصول و خط قرمزها با کسی مذاکره کنیم.

حقیقت‌پور به مبارزه بی‌امان با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر که بیشترین سود نصیب کشورهای اروپایی می‌شود، اشاره کرد و ادامه داد: اگر امروز اروپایی‌ها ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند ما نیز به آنها اعلام می‌‌کنیم که با مبارزه بی‌امان جلوی ترانزیت مواد مخدر از خاک ایران به اروپا را می‌گیریم و اجازه نمی‌دهیم کوچکترین اختلال در این زمینه به وجود آید.
منبع: فارس
نظرات بینندگان