arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۰۸ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۳

افزایش سه درصدی سفرهای نوروزی امسال

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت : در نوروز امسال سفرها و ترددهای جاده ای سه درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

سردار اسکندر مومنی  در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود : دوربین های ما حدود 180 میلیون بار خودروها را رصد ، ثبت و کنترل کردند ، به عبارتی هر خودرو 15 بار با دوربین های ما رصد ، ثبت و کنترل شد که مجموع این بررسی ها نشان می دهد که ترددهای جاده ای سه درصد افزایش پیدا کرده است .


وی گفت : سرعت متوسط خودروها 4 کیلومتر کمتر بطوری که سال گذشته 81 کیلومتر بود و امسال به 77 کیلومتر رسید .


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود : تخلفات رانندگی نیز 31 درصد کاهش داشت و تصادفات نیز 12 درصد کم شد .


وی ادامه داد : به عبارتی 4 کیلومتر سرعت خودروها کم شد و 12 درصد نیز تصادفات کاهش پیدا کرد که نشان می دهد رابطه معناداری در سرعت و تصادفات وجود دارد و اگر ما بتوانیم سرعت را مدیریت کنیم تصادفات نیز کم می شود .


سردار مومنی گفت : در مجموع پرتردد ترین محورها تهران - کرج ، کرج - قزوین و تهران - قم بود .


وی افزود : پرتردد ترین استان نیز استانهای البرز ، قزوین ، مازندران و گیلان بود .


رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بیشترین افزایش تصادفات  مربوط به خوزستان ، کرمان و خراسان جنوبی بود گفت : بیشترین کاهش تصادفات نیز در استان های قزوین ، گیلان و مازندران بود.


وی با بیان اینکه بیشترین ساعت رخ داد تصادفات ساعت 16 تا 20 بوده است افزود : بیشترین علت تصادفات نیز بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب الودگی ، سرعت غیر مجاز و سبقت غیر مجاز بوده است .


وی اضافه کرد : بیشترین تصادفات نیز مربوط به خودرو پراید بود.


سردار مومنی افزود : از تمام دستگاه هایی که تلاش کردند ، اورژانس ، راهداری ، هلال احمر ،امداد خودرو ، شهرداری ها ، فرمانداری ها ، وزارت کشور ، میراث فرهنگی و همکارانم در پلیس راه و راهنمایی و رانندگی صمیمانه سپاسگذارم .


سردار مومنی گفت : تشکر ویژه نیز از صدا و سیما داریم که با اطلاع رسانی فراگیر ، بهنگام و دقیق به مدیریت این عملیات بزرگ ترافیکی  کمک کرد.
نظرات بینندگان