arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۴۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۷ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۳

پيرواني: گروه آساني نصيب ايران شده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پيشکسوت فوتبال ايران با تاکيد بر اينکه قرعه بسيار آساني در مقايسه با ساير گروهها نصيب تيم ملي ايران در جام ملتهاي آسيا شده خاطر نشان کرد :ما نبايد کاري به احتمال تباني ميان تيم هاي عربي داشته باشيم و بايد مقتدرانه هر سه تيم را در مرحله گروهي شکست دهيم.
 

غلامحسين پيرواني درباره هم گروهي تيم ملي فوتبال ايران با تيم‌هاي امارات، بحرين و قطر در رقابت‌هاي جام ملتهاي آسيا اظهار کرد: به اعتقاد من تيم ملي در گروه آساني قرار گرفته و در مقايسه با ساير گروهها کار بسيار راحت‌تري را براي صعود در پيش دارد. ما هميشه مقابل تيم‌هاي ملي عربي با سختي زيادي مواجه نبوده‌ايم و در صورتي که بازيکنان تيم ملي در اندازه‌هاي خودشان ظاهر شوند به راحتي مي‌توانند هر سه تيم همگروه خود را شکست دهند.

به گزارش ايسنا، پيشکسوت فوتبال ايران تصريح کرد: تيم‌هاي ايراني همواره مقابل باشگاه‌هاي عربي با مشکلات جدي مواجه بوده‌اند و زورشان به اين تيم‌ها نمي‌رسد چرا که بيشتر بازيکنان اين تيم‌ها را خارجي‌هايي تشکيل مي‌دهند که عموما از سرعت و تکنيک بسيار خوبي نيز برخوردارند و به همين جهت همواره تيم‌هاي ايراني را دچار مشکل مي‌کنند. باشگاه‌هاي ما همواره برابر تيم‌هاي سرعتي به سختي مي‌توانند نتيجه دلخواه خود را کسب کنند اما خوشبختانه تيم‌هاي ملي عربي از سرعت و تکنيک چنداني برخوردار نيستند و به راحتي مي‌توانيم با 9 امتياز از گروه خود صعود کنيم. به شرط آنکه بازيکنان بتوانند در حد و اندازه‌هاي خود ظاهر شوند و همچنين بازي سرعتي را در دستور کار خود قرار دهند.

وي درباره سابقه بد تيم‌هاي عربي در تباني ميان يکديگر در جهت حذف تيم ملي ايران در اين رقابت‌ها نيز تاکيد کرد: ما نبايد کاري با اين حرف‌ها داشته باشيم. اگر بتوانيم مقتدرانه هر سه اين تيم‌ها را شکست دهيم، ديگر واهمه‌اي از احتمال تباني ميان آنها نخواهيم داشت. فوتبال ايران شايستگي اين را دارد که به راحتي تيم‌هاي عربي را مقتدرانه شکست دهد و به مراحل بالاتر صعود کند. مطمئنا ما بايد بيشتر تمرکز خود را بر روي تيم‌هايي مانند ژاپن و کره معطوف کنيم زيرا قدرت آنها قابل قياس با تيم‌هاي عربي نيست و در صورتي که نتوانيم تاکتيک مناسبي در مواجهه با تيم‌هاي شرق آسيا داشته باشيم در مراحل بالاتر به مشکل بر مي‌خوريم.

پيرواني ضمن ابراز اميدواري براي نتيجه‌گيري مطلوب تيم ملي در رقابتهاي جام جهاني برزيل اظهار کرد: اميدوارم بازيکنان تيم ملي پس از کسب نتايج درخشان در جام جهاني بتوانند با انگيزه مضاعفي پا به مسابقات جام ملت‌هاي آسيا بگذارند و عملکرد خوبي داشته باشند.
نظرات بینندگان