arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۱۰۵
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۶ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۳

جزئیات ثبت نام دریافت یارانه ها (+فرم ثبت نام)

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
كار ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی از بیستم تا آخر فروردین ماه انجام می شود، متقاضیان بر اساس رقم سمت راست شماره ملی خود باید به سامانه Refahi.ir مراجعه كنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ متقاضیان در ابتدا صفحه ای www.refahi.ir مشاهده می كنند كه شش بند توضیح دارد و مربوط به قوانین و مقرارت دریافت یارانه نقدی است در بند یك تأكید شده مطابق قانون فقط افراد نیازمند می توانند برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام كنند مورد بعدی از متقاضی تعهد می خواهد تا صرفا مشخضات افرادی را كه هم اكنون  تحت تكفل دارد درج كند.

در بند سه متقاضی متعهد می شود در صورت درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها مدارك لازم را برای اثبات درستی اطلاعات اعلام شده در فرم ارائه كند مورد بعد كه انتظار می رود مورد توجه متقاضی قرارگیرد این است كه اگر مشخص شود.

اطلاعات نادرستی در فرم ها اظهار شده به موجب قانون ضمن استرداد وجود دریافتی تا سه برابر یارانه نقدی دریافت شده متقاضی مشمول جریمه قرار می گیرد.

 در بند پنجم متقاضی یارانه نقدی تأیید می كند اطلاعاتی كه در فرمهای تقاضای یارانه نقدی درج می كند می تواند مبنای ارزیابی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اش برای اعطای وام یا سایر تسهیلات از سوی بانكها و موسسسه های مالی قرار گیرد و دست آخر در بند ششم معنا و مفهوم سطح درآمد ماهانه توضیح داده شده است.

بر این اساس میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال 92 شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانكی، عایدی از مستقلات، حقوق ماهانه مستمری و مواد مشابه دقت شود قبل از پرداخت اقساط مورد نظر می باشد.

در انتهای صفحه اول متقاضی یارانه نقدی باید تمام شش بند دكر شده را تأیید كند كه این به منزله فهم دقیق ازمقررات دریافت یارانه نقدی تلقی می شود صفحه دو شامل پرسش های متداول است در ابتدا سرپرست خانوار متقاضی یارانه نقدی باید شماره ملی خود را در محل تعبیه شده در سمت چپ صفحه بدون خط تیره و فاصله وارد كند.

 سپس آخرین شماره حسابی كه جهت دریافت یارانه اعلام كرده اید را در مستطیل مربوطه وارد كنید دقت شود شماره كارت بانكی را وارد نكنید در ادامه متقاضی یارانه نقدی باید تعداد اعضای خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تكفل در سمت چپ و محل مربوطه درج كند پس از تكمیل این سه بخش متقاضی باید كد امنیتی 5 رقمی را واردكند و اطلاعات درج شده را تأییدكند .

در صفحه سوم ابتدا متقاضی یارانه نقدی باید اسم خود و افراد تحت تكفلش را به همراه شماره ملی هر یك نوشته و وضعیت مالك بودن یا نبودن واحد مسكونی را برای هر یك جداگانه مشخص كند در ادامه متقاضی براساس تعریفی كه از سطح درآمد در بند شش صفحه اول مشخص شده كه البته یك بار دیگر هم در مستطیلی كه مشاهده می كنید برایش یادآوری می شود خود را در یكی از پنج گروه درآمدی قرار دهد گروه های درآمدی به این ترتیب است:كمتر از 600 هزار تومان، از 600 هزار تومان تا یك میلیون تومان، از یك تا 2 میلیون تومان، از 2 تا 2.5 میلیون تومان و بیشتر از 2.5 میلیون تومان در ماه.

مرحله آخر اطلاعات محل سكونت خانوار است متقاضی مشخص می كند ساكن شهر، روستا و یا در زمره عشایر كشور است. آنگاه استان و شهرستان محل سكونت را انتخاب می كند درج كد پستی نیز در مرحله بعد قرار دارد و در نهایت بسیار مهم است كه متقاضی شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبیه شده درج كند به تمام متقاضیان دریافت یارانه نقدی به جد توصیه می شود پس از خواندن مندرجات مستطیل انتهای صفحه سوم و آگاهی از جنبه حقوقی اطلاعاتی كه اعلام كرده اند نسبت به تأیید آن اقدام كنند چنانچه تمام مراحل و اطلاعات درج شده باشد به متقاضی دریافت یارانه نقدی كد شناسایی یاز طریق پیامك به شماره تلفن همراه اعلام شده ارسال می شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۸۰
غیر قابل انتشار: ۲
افسانه افشاری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۸
0
0
سلام خواهشا پیگیری کنید چرا شماره شناسه به گوشی ما ارسال نشده باید به کجا مراجعه کنیم خواهشا رسیدگی کنید و پاسخ دهید.
مهدی
|
United States of America
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
3
5
با سلام و خسته نباشید خدمت همه شما عزیزان و مدیران گرامی
کسانی که تا به حال موفق به ثبت نام یارانه نقدی نشده اند تکلیفشان چیست؟
قهرمان اقاياري
|
Germany
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
1
5
دو نفراز اضاي خانواده جا مانده است .
فاطمه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
0
8
من میخام ثبت نام جدید کنم از دواج کردم باید چی کارکنم؟
سیما
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
1
7
چطوری از طریق اینترنت یارانه ثبت نام کرد چندساله ازدواج کردم بچه کوچیک هم دارم از سال ۹۳ اومدیم از خانوادها جدا کنیم سایت بسته شدوماندیم الان باید چکار کنیم واسه یارانه ها که ثبت نام کنیم نیازمند هستیم به پولش لطفا
محسن فاتحی پیکانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
1
3
در امد ندارم نیاز به یارانه دارم
محمد حسن عنابی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
0
2
سلام خسته نباشید تورا خدا دوباره سایت را برای ثبت نام باز کنید بنده جوان هستم که تازه تشکیل زندگی دادم ومستاجر هستم ودرامد من هم زیر ۳میلیون است ویارانه ندارم با کلی قرض وبدهی نیاز به این یارانه دارم تورا خدا به من کمک کنید اگر امروز این یارانه به درد من نخورد پس من به چی این روزگار دلم راخوش کنم تو را خدا به داد من برسید
زهرادهقان باغچمکی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
0
3
من هم ازسال ۹۳ جزجاماندگان یارانه هستم وبسته حمایتی هم دریافت نمیکنم لطفآ بهم کمک کنید
نظرات بینندگان