arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۲۱۱
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۹ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

کشتی استرالیایی علایمی از جعبه سیاه ام.اچ 370 دریافت کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
مرکز هماهنگی عملیات جستجوی هواپیمای ناپدیدشده مالزیایی در استرالیا اعلام کرد یک کشتی این کشور علایمی را در آب های جنوب اقیانوس آرام دریافت کرده است که احتمال دارد مربوط به جعبه سیاه پرواز ام.اچ 370 باشد.
 

به گزارش ایرنا، کشتی چینی ˈهای شون 01 ˈ نیز روز جمعه و شنبه و قبل کشتی سپر اقیانوس استرالیا در دو نوبت سیگنال هایی با فرکانس 37 و نیم کیلوهرتز در ثانیه دریافت کرد. این فرکانسی است که تجهیزات ثبت اطلاعات پرواز روی آن سیگنال ها را ارسال می کنند.

فاصله بین محل دریافت علایم توسط کشتی استرالیایی و کشتی چینی 555 کیلومتر است.

جعبه سیاه پرواز ام.اچ 370 امروز پس از 30 روز از ناپدیدشدن بویینگ 777 مالزی با 239 مافر و خدمه پرواز با پایان انرژی باتری آن خاموش می شود.

شبکه خبری ای.بی.سی استرالیا روز دوشنبه به نقل از مارشال آنگوس هوستون وزیر سابق دفاع استرالیا و رییس مرکز هماهنگی عملیات جستجوی پرواز ام.اچ 370 در شهر پرت استرالیا اعلام کرد: هنوز نمی توان تایید کرد که این سیگنال ها با جعبه سیاه هواپیما مرتبط است.

وی به خبرنگاران گفت کشتی با تجهیراتی برای جستجو در زیر آب به منطقه ای که سیگنال ها توسط ˈسپر اقیانوسˈ روز گذشته دریافت کرده اند اعزام شده است.

وزیر سابق دفاع استرالیا گفت که منطقه ای که سیگنال ها دریافت شده با محل کشتی مجهز به تجهیزات جستجوی جعبه سیاه حدود 480 کیلومتر فاصله دارد.

تیم بین المللی جستجو چند ساعت تا سکوت جعبه سیاه آخرین توان خود را برای یافتن این جعبه اسرار پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی با بکارگیری چندین هواپیما و کشتی به کار می گیرد.

ناوگان دریایی و هوایی بین المللی امروز (دوشنبه) نیز به عملیات جستجو در اقیانوس پهناور هند به منظور دریافت سیگنال های زیر آب ادامه می دهند.

مرکز هماهنگی عملیات جستجوی هواپیمای ناپدیدشده مالزیایی در استرالیا اعلام کرد که در عملیات امروز نیز 9 هواپیمای نظامی، سه هواپیما امدادی و 14 فروند کشتی شرکت دارند.

جعبه سیاه یا ضبط کننده اطلاعات پرواز که عملیات برای یافتن آن ادامه دارد ابزاری است که در طول پرواز جهت ذخیره پارامترهای خاصی به کار می رود.

سیستم جعبه سیاه برغم آنچه از نامش پیداست، رنگ نارنجی روشنی دارد. داشتن چنین رنگ شاخصی به همراه نوار انعکاس دهنده متصل شده به بخش خارجی ضبط کننده بعد از وقوع سانحه در پیدا کردن جعبه سیاه بخصوص در هنگام سقوط هواپیما در آب، بسیار موثر است.

جعبه های سیاه به راهنمای یابنده زیرآبی نیز مجهزند. سنسور موجود درون این بخش به محض تماس با آب، فعال شده و علایمی را با فرکانس 37 و نیم کیلوهرتز ازعمق 20 هزار پایی دریا به سطح ارسال می کند.

هواپیمایی بوئینگ 777 مالزی 17 اسفند ماه با 239 نفر سرنشین در مسیر پرواز از کوالالامپور به پکن ناپدید شد و اعتقاد بر این است که در جنوب اقیانوس هند سقوط کرده است.

نظرات بینندگان