arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۲۴۲
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۱ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

قیمت انواع میوه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان این‌که نیاز موز ایران نیز از اکوادور و ترکیه تامین می‌شود اظهار کرد: پیاز موز در آفریقا آسیب دیده که این موضوع باعث گران شدن موز در بازارهای جهانی شده است.

حسین مهاجران در گفت‌وگو با ایسنا، از عقب ماندگی 10 روزه باغ‌ها خبر داد و گفت: تا 20 اردیبهشت بشقاب‌های میوه باید با سیب، پرتقال، موز و خیار تزیین شود.

وی اظهار کرد: از 20 اردیبهشت میوه نوبرانه وارد چرخه عرضه خواهد شد و کیفیت و قیمت آن بستگی به بار شهریار دارد. تا این لحظه بار شهریار آسیب ندیده و برای پیش بینی قیمت و کیفیت میوه نوبرانه تابستان هنوز زود است.

او با بیان این‌که تا 20 فروردین مرکبات به میزان نیاز وجود دارد واین درحالی است که قیمت مرکبات روند نزولی به خود گرفته است افزود: گرانی قیمت سیب در چند روز آینده کمرنگ خواهد شد و در کنار آن خیار بوته و گلخانه‌ای کاهش قیمت را تجربه کرده است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تاکید کرد: با وجود آن که سیب زمینی نو و وارداتی در بازار وجود دارد همچنان با قیمت کیلویی 2500 تومان به فروش می رسد.

وی درباره پیاز گفت: هر کیلو پیاز نو 600 تا 1000 تومان و پیاز کهنه کیلویی 400 تا 800 تومان در میادین به فروش می‌رسد.

عقب ماندگی باغ ها به این معنی است که آغاز سال جدید طبیعت و زنده شدن دوباره درخت‌ها و گیاهان برابر با آغاز سال شمسی است. از این‌رو به علت سرما و فاکتورهای تاثیر‌گذار بر رشد گیاهان، درختان میوه 10 روز دیرتراز اغاز سال جدید از خواب زمستانی بیدار شده‌اند و بنابراین میوه آن‌ها نیز 10 روز دیرتر به بار خواهد نشست.
نظرات بینندگان