arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۵ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

نصرالله: سوریه خطر سقوط را پشت‌سر گذاشته

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با یک روزنامه لبنانی که بخشهایی از آن منتشر شده است، تأکید کرده است نظام سوریه خطر سقوط را پشت سر گذاشته و این خطر دیگر نظام سوریه را تهدید نمی‌کند.

به گزارش تسنیم، روزنامه السفیر لبنان اعلام کرده است سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگوی مفصلی با این روزنامه به پرسش‌های مختلفی درباره تحولات منطقه‌ای از جمله سوریه، رژیم صهیونیستی و آنچه به بهار عربی موسوم است، پاسخ گفته است.

شبکه المیادین بخشهایی از اظهارات سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگوی مفصل با روزنامه السفیر را پخش کرده است.

دبیرکل حزب‌الله در این گفت‌وگو تأکید کرده است خطر انفجارهای تروریستی در داخل لبنان تا حدود زیادی کاهش یافته است.

سیدحسن نصرالله درباره سوریه نیز گفته است: دیگری خطر سقوط، نظام سوریه را تهدید نمی‌کند و خطر تجزیه سوریه را هم پشت سر گذاشته‌ایم.

دبیرکل حزب‌الله هدف از جنگ کنونی علیه سوریه را فشار بر این کشور برای دست برداشتن از مواضع خود و تغییر آن دانست نه شعارهایی همچون دموکراسی یا عدالت یا مبارزه با فساد.

سیدحسن نصرالله درباره اوضاع سوریه هم گفته است: خیالمان از روند حوادث در جنوب سوریه و مرزهای شمالی آن آسوده است و در این زمینه نگران نیستیم.

وی خاطرنشان کرده است اوضاع میدانی در سوریه سبب افزایش نگرانی اسرائیل شده است و اکنون چشمان خود را به الجلیل دوخته است.

بر اساس آنچه شبکه المیادین پخش کرده است، دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگو با السفیر تأکید کرده است: برخی از طرفداران جریان 14 مارس از دخالت ما در سوریه به‌خاطر حمایت از لبنان در برابر گروه‌های تروریستی تکفیری حمایت می‌کنند.

نصرالله خاطرنشان کرده است: چند سال پیش از حرف‌زدن درباره بهار عربی، بحثهایی درباره تجزیه برخی کشورهای عربی شنیده بودیم.
نظرات بینندگان