arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۳۰۶
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۶ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

پاسخ سازمان هدفمندی به ابهامات مردم/ اختلال در سایت رفاهی نخواهیم داشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مرکز داده‌ورزی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: افرادی که اطلاعات خانوار آنها تا تاریخ ۱ فروردین ۹۳ ثبت شده باشد، امکان ثبت‌نام دارند.

به گزارش فارس، بیاتی رئیس داده‌ورزی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در برنامه تلویزیونی پایش با بیان اینکه برای فرم‌های خوداظهاری اطلاعات کاملی در نظر گرفته شده و همه شرایط در آن لحاظ شده است، اظهار داشت: این شرایط در 3 صفحه طراحی شده که افراد متقاضی به راحتی می‌توانند اطلاعات را در آن وارد کنند.

وی تاکید کرد:‌ ثبت‌نام به صورت اینترنتی بوده و در صورتی که افراد عشایر و یا در روستاها دسترسی به اینترنت نداشته باشند، می‌توانند از طریق درگاه دفاتر پیشخوان بهزیستی، پلیس بعلاوه ۱۰، کمیته امداد امام خمینی، شرکت پست و پست بانک ثبت‌نام کنند و عین حال سرپرستان خانوار باید اطلاعات کامل مربوط به اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشند.

وی با بیان اینکه 6 مورد اطلاعاتی برای افراد در صفحه اول وجود دارد اظهار داشت: آخرین تحقیقات مربوط به خانوار از اول فروردین سال جاری از سوی مرکز آمار در سایت رفاهی قرار دارد و افراد از 20 فروردین به ترتیب آخرین عدد کد ملی خود می‌توانند تا 29 فروردین ثبت‌نام کنند و روز 30 و 31 فروردین نیز افراد جا مانده می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی در مورد مباحث مربوط به پهنای باند و اختلالات در سایت با توجه به افزایش حجم تقاضا برای ثبت‌نام تصریح کرد: خوشبختانه سامانه تجهیز شده و بیش از ظرفیت موجود نیز پیش‌بینی شده است و در هنگام ثبت‌نام مشکلی در این رابطه وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: افرادی که اطلاعات خانوار ( ازدواج، طلاق، ولادت و فوت) در مرکز آمار نباشد، نمی‌توانند ثبت‌نام کنند، اما افرادی که اطلاعاتشان وجود داشته باشد و تاکنون یارانه نگرفته‌ و یا گرفته باشند می‌توانند، در سایت رفاهی ثبت‌نام کنند.

بیاتی در پاسخ به این سؤال که افراد به تازگی ازدواج کنند و یا ثبت‌نام کنند وضعیتشان چگونه خواهد بود، تصریح کرد: اگر تا قبل از 93.1.1 اطلاعات ازدواج یا ثبت‌نام آنها ثبت شده باشد، می‌توانند ثبت‌نام کنند در غیر این صورت باید منتظر اطلاع‌رسانی‌های این سازمان باشند.

رئیس مرکز داده‌ورزی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به این سؤال که اگر فردی بتواند یارانه خود را جدا کند، گفت: افراد نمی‌توانند طبق قانون جداگانه یارانه دریافت کنند و یارانه فقط به سرپرست خانوار داده می‌شود.

به گفته بیاتی وزارت ارتباطات در طول این مدت تمامی تمهیدات را برای سایت در نظر گرفته و تقویت زیرساخت‌های استانی و شهرستانی انجام شده و جای نگرانی برای ثبت‌نام متقاضیان وجود ندارد.

بیاتی در پاسخ به این سؤال که اگر فردی مالک نصف یک خانه باشد، آیا صاحب‌خانه تلقی می‌شود یا خیر؟ تصریح کرد: افرادی که نصف یک ملک را داشته و یا خانه‌ اجاره به شرط تملیک و یا ثبت‌نامی‌های مسکن مهر باشند اما تاکنون مسکن دریافت نکرده‌اند، مالک محسوب می‌شوند و به هر حال منافع آن را در آینده و در حال حاضر استفاده می‌کنند.

وی افزود: افرادی که اطلاعات آنها تا یک فروردین سال جاری وجود داشته باشد می‌توانند ثبت‌نام کنند اما تغییرات بعد از ثبت‌نام اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بیاتی در باره ثبت‌نام نظامیان بیان داشت: نظامیانی که بازنشسته شده و به صورت افراد معمولی تلقی می‌شوند می‌توانند از طریق سایت رفاهی به صورت عادی ثبت‌نام کنند و نظامیان دیگر نیز می‌توانند از طریق یگان‌های خود این ثبت‌نام را انجام دهند.

رئیس مرکز داده‌ورزی سازمان هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه مردم برای ثبت‌نام استرس و نگرانی نداشته باشند، تصریح کرد: حتماً سرپرستان خانوار در موعد مقرر به سایت مراجعه کنند و از طریق درگاه‌های در نظر گرفته این کار را انجام دهند.

وی تأکید کرد: محدودیت از طریق درگاه‌ها برداشته شده و افرادی که در موعد مقرر خود ثبت‌نام نکرده و جا مانده‌اند می‌توانند، در روزهای بعد نیز ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

بیاتی با اشاره به اینکه درج شماره تلفن همراه در سامانه رفاهی (www.refahi.ir) الزامی بوده گفت: پیامکی به سرپرستان خانوار ارسال خواهد شد که دارای کد شناسه است و باید آن را نگهداری کنند. همچنین برای پاسخگویی به سؤالات مختلف مردم تمهیداتی در نظر گرفته شده و شماره‌هایی پیش‌بینی شده که به موقع اطلاع‌رسانی می‌شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۱۵
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
3
سلام . کدام زیر ساخت ، من زیر ساختی نمی بینم ، هر وقت کاربر زیادی وارد سایت می شوند مشکلات فراوان پیش می آید ، فقط می گویند که پیش بینی همه موارد شده است در حالی که عملا ما می بینیم ترافیک خیلی زیاد سرعت خیلی کم . و اعصاب ما در هنگام کار خیلی خراب می شود ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
4
همین الانش باز نمیشه سایت رفاهی وای به اون روزا
حميدرضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
2
متأسفانه برخي اظهار نظرهاي مسئولين اجراي طرح بسيار آزاردهنده، تهديدآميز و بعضاً توهين آميز است. پيشنهاد مي‌شود در خصوص اين موضوع حساس، دولت محترم از مشورت كارشناسان خبره اجتماعي بهره جويد تا اين نوع برخوردها باعث تقابل دولت و مردم و ايجاد نتيجه معكوس براي دولت نگردد.
ناشناس
|
POLAND
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
3
مسکن مهری که هنوز تحویل نداده اید و اگر هم تحویل بدهید باید در وسط بیابان به فکر آب و برق و گاز و فاضلاب و هزار جور نقص آنها بود را به سر مردم می کوبید که مالک هستند ؟!!! لابد ب.ز و م . ر و و خاوری مستاجر هستند ؟ ...
ناشناس
|
FRANCE
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
1
وقتی متقاضیان مسکن مهری که هنوز تحویل نشده و معلوم نیست وقتی هم تحویل شود قابل سکونت خواهد بود یا نه را مالک حساب کرده اند یعنی اینکه قصد فقط و فقط گران کردن مایحتاج مردم و قطع کردن یارانه است دولت اعتدال هم حنایش رنگ باخت و همان کاری را ادامه می دهد که احمدی نژاد کرد .
معلم شیرازی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
3
تکلیف کسانی که همسرشان شاغل است اما همسر حقوقش را به شوهر نمی دهد و آن را خرج پدر و مادر پیر و ناتوانش می کند چیست؟
چرا باید یارانه من معلم با سه فرزند ، که دو تای آنها دانشگاهی هستند قطع شود؟
لازم به ذکر است :
احتساب حقوق زن به مجموع درآمدها در حالی است که در شرع مقدس و قوانین حقوقی و قضائی کشور آمده است که درآمد زن متعلق به خودش است و شوهر نمی‌تواند به حقوق زنش چشم داشتی داشته باشد.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
2
این نحوه محاسبه درآمد خانوار و احتساب حقوق زن به مجموع درآمدها در حالی است که در شرع مقدس و قوانین حقوقی و قضائی کشور آمده است که درآمد زن متعلق به خودش می باشد و شوهر نمی‌تواند به حقوق زنش چشم داشتی داشته باشد.

همچنین در استفتائات همه مراجع معظم دربارة مسائل مستحدثه این چنین بیان شده است: در مورد زنانی که مشغول کار هستند، اگر با اجازه‌‌ی شوهر باشد شوهر در این صورت نمی‌تواند که در مورد حقوق زنش چشم داشتی داشته باشد چون مال خود زن است و مرد خودش به او اذن داده که کار کند. و مرد در مورد حقوق و درآمد او هیچ حقی ندارد و وظیفه‌ی خود اوست که مخارج خانواده را پرداخت نماید مگر اینکه زن با رضایت خود مقداری از حقوق خود را برای کمک به هزینه‌ی زندگی مشترک به همسرش اختصاص دهد ولی این امر برای زن واجب نیست.

حال این سوال مطرح می گردد که دولت محترم بر اساس کدام یک از موازین شرعی و قانونی حقوق همسر را متعلق به درآمد شوهر(سرپرست خانوار)محاسبه می کند و آن را جزء درآمد خانوار می داند؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
0
3
مردم بی پناه ایران همیشه یک طرف این اتهام بوده اند که پرمصرف ترین مردم دنیا در گاز، بنزین، برق و آب هستند، ضمن اینکه منکر فرهنگ غلط مصرف در گروههایی از مردم نیستیم اما دلیل اصلی مصرف بالا فقط فرهنگ غلط مصرف زدگی نیست،
1- طبق اطلاعات خود مسوولین 30 درصد برق تولیدی کشور به خاطر فرسوده بودن شبکه از بین می رود این یعنی 30 درصد نیروگاههای ما برقشان تلف می شود گاز و سوخت مصرفی شان حروم می شود, الودگی و ... واقعا فاجعه فاجعه است.
2- درصد زیادی از اب مصرفی کشور در بخش کشاورزی است که همچنان بیشترین عدم بهره وری را با سیستم غرقابی دارد. این هم فاجعه است,
3- ساختمانهای ما اکثرا طبق اصول ساخته نشده و تو صیه های نظام مهندسی هم اجرا نمی شود برای نمونه در تهران اقای قالیباف ماده 33 نظام مهندسی را اجرا نمی کند. بعد از مردم انتظار دارند که کمتر گاز مصرف کنند. مدیریت هوشمند ساختمان کو؟ سیستم های سرمایش و گرمایش مرکزی کو ؟ عایق کاری کو؟ .......فاجعه بعدی
4- در حال حاضر نوع خودروهایی که در ایران تولید می شوند اغلب متعلق به تکنولوژی سی چهل سال پیش اند که میزان متوسط مصرف آنها در داخل شهر حدود 12 لیتر در 100کیلومتر است. خودرو بنزین می سوزاند مردم که بنزین نمیخورند حمایت از فرغون سازان و رانت خواران داخلی تا کی؟ . حداقل خودروی دست دوم خارجی وارد کنید از پراید ارزونتره .......
5- گاز همراه با نفت را چرا می سوزانید بعد می گویید مصرف بالاست؟؟؟؟؟؟؟
6- دولت الکترونیک کجاست به خدا اینترنت اختراع شده. لولو هم نیومده ببرش............
7- حمل و نقل عمومی کیلویی چنده؟ ناوگان ریلی من کو؟؟؟؟؟؟؟
8- چرا خصوصی نمی کنی که از کیسه خلیفه بخشیده نشه؟؟؟؟ خواهشن خصولتی سازی نکنی ها!!!!!!!!!!
به نظر شما چند درصد مصرف بالای انرژی تقصیر مردم است؟ ایا موارد فوق راه حل مسوولین را نیاز ندارد؟ چرا ما داریم سورنا را از سر گشادش می زنیم!!!!!!!
نظرات بینندگان