arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۷ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

روحانی: عیار در انتخاب مدیران صرفا باید شایستگی باشد نه جنسیت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس جمهور تاکید کرد که معیار در انتخاب مدیران صرفا باید شایستگی باشد نه جنسیت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه هجدهم فروردین 93 در نشستی با وزیر نیرو، معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه با تاکید بر لزوم رشد و توسعه در زمینه آب و برق کشور گفت: همواره تاکید کرده‌ام که حضور زنان تحصیلکرده در سطح مدیریت ارشد کشور پررنگ‌تر باشد.

شهیندخت مولاوردی معاون رییس‌جمهور نیز پیش از این در بخشی از گفت‌وگوی خود با ایسنا با تاکید بر تلاش برای انتخاب زنان یادآور شده بود: همیشه بهانه‌هایی مانند بی‌تجربگی زنان در مدیریت بحرانی و فوق‌العاده بودن اوضاع مطرح می‌شود و مدیران معتقدند که نباید با انتخاب مدیر زن ریسک کنند ولی ما معتقدیم که کسب تجربه زنان در پست‌های عالی مدیریتی باید از جایی آغاز شود.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی اردیبهشت ماه سال گذشته نیز در سخنرانی خود در مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی با اشاره به این‌که زنان و مردان در اسلام و انقلاب اسلامی برابری کامل دارند، اظهار کرد: دولت آینده، دولتی است که فرصت برابری برای زنان و مردان ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) بارها تکرار کردند که در صحنه انقلاب اسلامی نقش زنان کمتر از مردان نبوده است. این بیان امام خمینی است که بیان منزلت و مقام زنان از مردان کمتر نیست.

وی همچنین با بیان این‌که در تمام نهضت‌های ایران زنان نقش‌آفرین بوده‌اند، تصریح کرد: اگر زنان نقش برابری در رشد اجتماعی و توسعه دارند، پس باید دارای حقوق و فرصت‌های برابری در کنار مردان باشند.

روحانی افزود: در برنامه دولت تدبیر و امید، تقویت نهاد خانواده و افزایش رضایتمندی در زندگی خانواده، تقویت جایگاه زنان و نگاه برابر به استعدادهای علمی، پژوهشی و سیاسی و اجتماعی زنان، جبران تفاوت فاحش بین نرخ بیکاری زنان و مردان، ارتقای مشارکت زنان در عرصه‌های مدیریت، برخورداری همه زنان از پوشش تامین خدمات اجتماعی، مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا داداندیش مسوول کمیته زنان ستاد مرکزی حسن روحانی در دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز در نشستی که خردادماه سال گذشته برگزار شد،، افزایش سهم زنان در پیشرفت‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی کشور را یکی از راهبردهای روحانی برشمرد و گفت: زنان تحصیل‌کرده خوبی داریم؛ اما باید سهم آنان در پیشرفت‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی افزایش یابد. در این جهت لازم است با نگاهی برابر به استعدادهای مدیریتی، علمی و پژوهشی زنان پرداخته شود و ظرفیت‌های شغلی بیشتری برای آنان در نظر گرفته شود علاوه بر آن برنامه‌های آموزشی جهت مهارت‌های فنی و تخصصی و مدیریتی زنان افزایش یابد.

وی افزود: به اعتقاد روحانی، زنان باید در عرصه مدیریتی، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مشارکت بیشتری داشته باشند و در دولت تدبیر و امید مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف افزایش می‌یابد. به ویژه در وزارتخانه‌هایی که زنان بخش عمده‌ای از افراد شاغل در آن را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که در حال حاضر زنان زیادی در استخدام برخی وزارتخانه‌ها هستند، ولی مدیران کمی از این وزارتخانه‌ها را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

نظرات بینندگان