arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۳۲۴
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۶ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

کاشانی: پرسپولیس، تیم هم نیست!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پیشکسوت پرسپولیس معتقد است بازیکنان این تیم باید در بازی مقابل راه آهن بدون توجه به مسایل حاشیه‌ای تنها به قهرمانی فکر می‌کردند.

جعفر کاشانی درباره تساوی پرسپولیس مقابل راه‌آهن و کم رنگ شدن شانس قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی اش، اظهار کرد: شنیده‌ام عوامل تیم و بازیکنان بعد از باخت به مسائل حاشیه‌ای اشاره کرده‌اند و آن را بهانه قرار داده‌اند. این اتفاقات در گذشته هم وجود داشت، اما ما هیچ توجهی به آن نمی کردیم و فقط به برد و قهرمانی توجه داشتیم. اگر به تاریخ رجوع کنید می‌بینید باشگاهی مثل پرسپولیس همیشه با چنین حواشی دست و پنجه نرم کرده است، اما در این میان بازیکنان باید می دانستند که پیراهن تیم بزرگی تنشان است.

وی افزود: آنها باید بدانند که حیثیت تیمشان بستگی به عملکرد خودشان دارد. پرسپولیس باشگاه بزرگی است. هر باشگاه بزرگی در دنیا چالش‌های بزرگی را هم تجربه می‌کند. تیمی که از حریفش پیش است نباید گل بخورد. بازیکنان باید می‌دانستند شخصیت‌شان در اجتماع به عملکردشان در زمین بستگی داشت. شما قهرمان می‌شدید تا بعد می‌گفتید ما قهرمانیم و حق و حقوقمان را می‌خواهیم.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه با اشاره به این که بازیکنان باید فرهنگشان را بالا ببرند، مطرح کرد: پرسپولیس ابتدا باید باشگاه شود و بازیکنان در قالب یک باشگاه تربیت شوند. معتقدم پرسپولیس الان نه تنها باشگاه نیست، بلکه تیم هم نیست. چنین باشگاهی می توانست ویترینی برای تربیت نوجوانان و جوانان مملکت باشد. با این حال امیدوارم مسئولان این حرف‌ها را بشنوند و با تبدیل پرسپولیس به یک باشگاه واقعی تعلیم و تربیت را سرلوحه کارشان قرار دهند. این همه تلاش برای تاسیس آکادمی شد اما چرا از آن حمایتی نمی‌شود؟

کاشانی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا پرسپولیس امسال شایستگی قهرمانی را داشت، به ایسنا گفت: در ورزش ما اتفاقات زیادی دست به دست هم می‌دهد تا یک تیم به عنوان برسد. اما معتقدم تیمی که می‌خواهد قهرمانی را از آن خود کند باید شخصیت آن را هم داشته باشد. اگر چنین چیزی وجود داشت بازیکنان پرسپولیس بدون در نظر گرفتن حاشیه‌ها بازی خودشان را در زمین می‌کردند. آنها تعهد دادند تا با تلاش‌هایشان تیم را به موفقیت برسانند. چرا عملکرد و گفتار ما فرق می‌کند؟

کاشانی در پایان با بیان این که در حال حاضر چهار تیم نفت تهران، فولاد خوزستان، استقلال و پرسپولیس تهران شانس کسب عنوان قهرمانی دارند، بیان کرد: تیم‌های نفت و فولاد واقعا از هماهنگی بالایی برخوردارند و تیم‌های بدون ادعایی هستند. با این حال امیدوارم که پرسپولیس قهرمان شود، اما پرسپولیسی که شایستگی قهرمانی داشته باشد. نام پرسپولیس همیشه شخصیت قهرمانی را با خود یدک کشیده است و همیشه شایسته آن بوده است. اما باید دید که بازیکنانش چنین تفکری دارند یا نه.

انتهای پیام

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان