arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۲۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۳

برگزاری مانور مشترک نیروی دریایی ارتش ایران و عمان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رزمایش مشترک دریایی امداد و نجات نیروی دریایی ارتش ایران و عمان در آبهای دریای عمان با موفقیت اجرا شد.

واحد مرکزی خبر - ناو گروه امداد و نجات نیروی دریایی ارتش ایران که از جمعه گذشته در بندر سلطان قابوس مسقط حضور داشت به همراه ناوهای امدادی نیروهای مسلح عمان، چهارمین رزمایش مشترک امداد و نجات نیروی دریایی دو کشور را در آبهای عمومی سلطان نشین عمان اجرا کرد.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: در این رزمایش ، ناوگروه ایران با ناوشکن الوند، ناو موشک انداز شمشیر، ناو لجستیکی بوشهر ، بالگرد AB212 نیروی دریایی ارتش و یدک کش سفیر 3 حضور داشتند.

دریادار جره افزود: یگانهای شرکت کننده ایرانی و عمانی در این منطقه ، عملیات امداد و نجات تمرین کردند.

در مرحله نخست این رزمایش سوختگیری در دریا،تغییر آرایش، اسکورت کاروان، مخابرات در دریا، عملیات یدک و لنگر انداختن تمرین شد .

تمرین تخصصی امداد و نجات با واکنش سریع در مقابل سوانح دریایی و نجات شناور و نجات نیروی انسانی آسیب دیده از اهداف مرحله دوم رزمایش بود .

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش افزود: ناوگروه جمهوری اسلامی ایران امشب به بندرعباس باز می گردد .

همزمان با برگزاری این رزمایش مشترک ، یازدهمین اجلاس کمیته نظامی مشترک ایران و عمان در مسقط با حضور فرماندهان ارشد نظامی هم برگزار شد .

در این اجلاس آخرین روند فعالیت‌های مشترک و همکاری‌های نظامی دو کشور که در گذشته به توافق رسیده بود مورد بررسی قرار گرفت و برای توافق های جدید و ارتقای آن گفتگو شد.

دو طرف همچنین ، موضوعهای آموزشی، فرهنگی، ورزشی ، امور مرزبانی و دریابانی را مورد بررسی قرار داده و ابراز امیدواری کردند تا با توسعه مناسبات دوجانبه شاهد تحکیم روابط در زمینه همکاری‌های نظامی ایران و عمان باشند.

پشتیبانی از ناوگروه‌های ایرانی که نیاز به حمایت بنادر عمان دارند، رزمایش‌های مشترک به ویژه رزمایش‌های امداد و نجات و زمینه‌سازی رزمایش‌ها در سطح بالاتر، حضور تیم‌های نیروهای مسلح دو کشور برای بازدید از نیروهای یکدیگر بخشی از گفت‌وگوهای دوجانبه کمیته نظامی مشترک ایران و عمان بود .

نظرات بینندگان