arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۴۲۹
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۰ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳

دادگاه متهم به قتل ستار بهشتی برگزار شد

جلسه محاکمه متهم به قتل ستار بهشتی حدود ساعت 10 صبح سه‌شنبه - 19 فروردین ماه - در شعبه 1057 دادگاه عمومی در مجتمع کارکنان دولت برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 جلسه محاکمه متهم به قتل ستار بهشتی برگزار شد.

جلسه محاکمه متهم به قتل ستار بهشتی حدود ساعت 10 صبح سه‌شنبه - 19 فروردین ماه - در شعبه 1057 دادگاه عمومی در مجتمع کارکنان دولت برگزار شد.

با وجود اینکه گفته شد این دادگاه به صورت علنی برگزار می‌شود اما از حضور خبرنگاران برای پوشش جلسه محاکمه ممانعت به عمل آمد.

بر اساس این گزارش، ستار بهشتی کارگر وبلاگ‌نویسی بود که در آبان ماه 91 در بازداشتگاه پلیس فتا کشته شد. پس از آن، پرونده‌ قتل ستار بهشتی در شعبه یک بازپرسی دادسرای امور جنایی پایتخت باز شد.

این پرونده پس از کش‌وقوس‌های فراوان منجر به صدور کیفرخواست با اتهام قتل شبه‌عمد برای یکی از ماموران پلیس فتا شد، ولی با اعتراض وکیل‌مدافع اولیای دم ستار بهشتی پرونده به دادگاه عمومی ارجاع شد و این مرجع در نهایت نظر دادستانی مبنی بر شبه‌عمد بودن قتل ستار بهشتی را تایید کرد.

پس از رد اعتراض پورفاضل به کیفرخواست در شعبه 1057 دادگاه عمومی، این شعبه، 19 فروردین 93 را برای رسیدگی به اتهام قتل شبه عمد ستار بهشتی توسط یکی از ماموران پلیس فتا تعیین کرد.

بعد از آن، گیتی پورفاضل با اعلام انصراف موکلانش از پیگیری پرونده با اتهام قتل شبه عمد، گفت: بازپرس معتقد بود که قاتل انگیزه قتل نداشته و ضرباتی که به ستار بهشتی وارد کرده کشنده نبوده است در حالی که ضربات وارد شده به او سبب خون‌ریزی ریه، کبد و زیر پروانه مغز او شده بود و در اثر همین خونریزی و نرسیدن اکسیژن لازم به این ارگان‌ها، وی فوت کرده است.

وی گفت: اولیای دم ستار بهشتی معتقد به عمدی بودن قتل فرزندشان هستند و با توجه به اینکه قصد دریافت دیه ندارند در جلسه دادگاهی که 19 فروردین برگزار می‌شود شرکت نخواهند کرد.
نظرات بینندگان