arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۴۹۱
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۶ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۳

آمریکایی‌ها نمی‌دانند اوکراین کجاست اما حامی مداخله در این کشور هستند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نظرسنجی‌ها نشان داده که اکثر آمریکایی‌ها اطلاع چندانی از حوادث اوکراین یا اینکه موقعیت جغرافیایی اوکراین چگونه است ندارند.

  به نوشته روزنامه واشنگتن پست، بر اساس نظرسنجی‌ها هر چند آمریکایی‌ها از موقعیت جغرافیایی اوکراین یا حوادث آن بی‌اطلاع هستند اما باز هم از مداخله نظامی در آن کشور حمایت می‌کنند.

از بین 2066 آمریکایی که مورد نظرسنجی قرار گرفتند تنها حدود یک ششم از آن‌ها(16 درصد) موقعیت جغرافیایی اوکراین را به درستی مشخص کردند. بسیاری از شرکت‌کنندگان تصور می‌کردند که اوکراین در اروپا یا آسیا قرار دارد اما متوسط پاسخ‌دهندگان اوکراین را بین پرتغال در غرب تا سودان در جنوب، قزاقستان در شرق و فنلاند در جنوب می‌دانستند.

27درصد از پاسخ‌دهندگان بین سنین 18 تا 24، موقعیت جغرافیایی اوکراین را به درستی تعیین کردند در حالی که تنها 14 درصد از افراد با سن بالای 65 سال این کار را به درستی انجام دادند. 20 درصد از مردها و 13 درصد از زن‌های شرکت‌کننده موقعیت جغرافیایی اوکراین را درست تعیین کردند. حتی 77 درصد ازشرکت‌کنندگانی که از کالج فارغ‌التحصیل شده بودند نیز مکان اوکراین در نقشه جهان را نمی‌دانستند.

هر چند آمریکایی‌ها نسبت به موضع دولتشان در قبال حوادث اوکراین مطمئن نیستند اما 45 درصد از آن‌ها تنها از تحریم نشست گروه هشت حمایت کرده در حالی که تنها 13 درصد از پاسخ‌دهندگان از به کار‌گیری نیروی نظامی حمایت کردند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان