arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۰ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۳

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت فرارسیدن 20 فروردین - روز ملی فناوری هسته‌ای - بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:

«بیستم فروردین، تجلی‌گاه اقتدار و عظمت و بهت و حیرت جهانیان، روز تجلی خیزش عظیم علمی و نهضت نرم‌افزاری جوانان اندیشمند ایران زمین؛ بیستم فروردین روز اثبات توانایی‌های ذاتی و استعدادهای درخشان دانشمندان جوان ایران پرگهر و نمادِ حرکتِ عظیمِ مردمی، در ملی کردن صنعت فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و بیان‌گر شعار «می‌شود و می‌توانیم» است.

بیستم فروردین، هر سال در تقویم ما ایرانیان جلوه‌ای دیگر دارد؛ جلوه‌ای از ایجاد و تقویت روحیه‌ی خودباوری و اتکا به قدرت لایزال الهی در راه دستیابی به برترین قله‌های رفیع علمی و تکنولوژی به ویژه در عرصه‌های صنعت فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و درنوردیدن مرزهای بیکران علوم فرانوین و گذر از آزمایشات موفقیت‌آمیز هسته‌ای و گام نهادن در فستیوال باشگاه هسته‌ای جهان است.

دانش صلح‌آمیز هسته‌ای به عنوان خواست ملی ایرانیان در بیستم فروردین ماه با همت بلند و اراده راسخ فرزندان این مرز و بوم و به دست توانای جوانان فکور، خلاق، اندیشمند و خستگی‌ناپذیر ایران به ثمر نشست و تا به امروز با تدابیر مدققانه و منویات داهیانه‌ی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و توجه به سه اصل اساسی جمهوری اسلامی ایران، یعنی عزت، حکمت، مصلحت همراه با حمایت‌های مجدانه دستگاه دیپلماسی کشور و قوای سه‌گانه، حرکتی فزاینده و رو به جلو داشته است تا جایی که امروز در جهان از این دانش ملی بومی به عنوان امتیازی ویژه و دستاوردی بزرگ برای ملت ایران یاد می‌شود.

این دستاورد سترگ آنچنان تأثیرات فراوان و گسترده‌ای در داخل و خارج کشور در سطح کشورهای خاورمیانه و جهان داشته که به عنوان اقتداری مقبول برای یک ملت به حساب می‌آید؛ اقتداری که ایران را در تراز با سایر کشورهای محدود صاحب این تکنولوژی که اقتصاد و سیاست جهان را اداره می‌کنند، قرار می‌دهد و از یک کشور به اصطلاح جهان سومی، کشوری پیشرفته، صنعتی و در حال توسعه می‌سازد.

به درستی که بایستی قرن حاضر را قرن انرژی نامید. قرنی که در آن هر کشوری که بتواند با مدیریت صحیح منابع، انرژی بیشتری تولید و در خدمت بگیرد و هزینه‌های جانبی را در این بخش کاهش دهد، کشوری پیشرفته و دارای موقعیت ممتاز ژئواستراتژیک در بین سایر کشورها شناخته شده و می‌تواند حرف اول را در جهان زده و اداره امور جهان را در دست گیرد و این آن چیزی است که غرب و کشورهای صنعتی از آن واهمه دارند و حتی تصور آن در اندیشه آنان نمی‌گنجد، فکر آن نیز برایشان سخت عذاب‌آور است.

تصور دستیابی کشوری خارج از حلقه کشورهای ابرقدرت به این علوم فرانوین و تکنولوژی‌های حیاتی چیزی است که می‌تواند تمام معادلات امپریالیستی، سلطه‌طلبانه و برتری‌جویانه غرب را بر هم ریخته و آنان را در رسیدن به اهداف شوم و اغراض طمع‌ورزانه خود در لشکرکشی‌های نظامی و جنگ‌های سلطه‌جویانه ناکام گذارده و سایه سنگین استعمارگرایانه دول زورگو در تعیین سرنوشت ملت‌ها را از سر مردم جهان کوتاه کند. چیزی که هم‌اکنون با دستیابی افتخارآفرین ایران اسلامی بدان در حال تحقق است و می‌رود تا صدای این بیداری، استقلال، آزادی و عدالت‌طلبی را به گوش تمام جهانیان برساند و ملت‌های مظلوم جهان را از یوغ ستم دجالان زمان برهاند.

این تکنولوژی عظیم و دانش بومی به دست آمده، خود مقدمه‌ای مهم و پایه‌ای اساسی برای ورود و گام‌ نهادن در دهه‌های انقلاب اسلامی بوده و زیربنای بنیادی برای «جهاد علمی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی» در تمامی زمینه‌ها به ویژه در بخش چرخه‌ی تولید و بازتولید انرژی می‌باشد. این مهم خود تغییری آشکار در تولید انرژی از مصرف سوخت‌های فسیلی، آلاینده و تجدیدناپذیر به سمت انرژی‌های نوین به خصوص انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای تولید برق است و همه اینها در صورتی میسور است که ملت فهیم و آگاه ایران اسلامی با عزم ملی و مدیریت جهادی و روحیه ایثارگرانه و قدرتی فزاینده‌تر از سه دهه گذشته بر سر آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و امام راحل عظیم‌الشأن مجدانه باقی بماند و در این راه با حفظ هوشیاری کامل خود و بهره‌گیری از فرمایشات و پیام‌های مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» از جنگ روانی و تبلیغاتی غرب به خود ترسی راه ندهد.

حال در این میان و در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» وظیفه مسئولین و دولتمردان خدوم بسیار سنگین است به طوری که دولت نهم و دولت‌های آینده بایستی با پشتوانه حمایت‌های مردمی به هر شکلی این میراث گرانسنگ ملی و تاریخی را پاس داشته و موانع گسترده خارجی و داخلی را با درایت تیزبینانه و دیپلماسی فعالِ هوشمندانه از سر راه رشد، پیشرفت و بالندگی خود و کشورمان بردارند.»

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان