arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۶۳۵
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۳ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۳

زايمان طبيعی رايگان می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت گفت: با تخصیص بودجه 7000میلیارد تومانی هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت، زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی رایگان می شود.

دکتر علیرضا دلاوری در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر با بیان این که تجمیع یارانه ها در تامین رفاه اجتماعی و خدمات بهداشت و درمان در کشور به جای پرداخت خرد خرد آن به نفع همه مردم است، گفت: وزارت بهداشت با احتساب دریافت نزدیک به7000میلیارد تومان از بخش هدفمندی یارانه ها، بسته های خدمتی ضروری را برای مردم طراحی کرده است و به اجرا در می آورد.

وی یکی از این بسته ها را رایگان کردن زایمان طبیعی در بیمارستان های دولتی برای مردم و بالاتر بردن دریافتی پزشکان و ماماها در زایمان طبیعی بیماران اعلام کرد و گفت: بودجه ای که در این بخش از درآمد هدفمندی یارانه ها دیده شده است، به ترویج زایمان طبیعی و ارتقای سلامت مادران و کودکان می انجامد.

دکتر دلاوری بسته های خدمتی جدید دیگری را که در پی هدفمندی یارانه ها از طرف وزارت بهداشت به مردم داده می شود شامل کاهش پرداختی مردم در بیمارستان های دولتی دانست و افزود: در حال حاضر مردم نزدیک به40درصد هزینه های بستری را در بیمارستان های دولتی می پردازند که با اجرای این بسته که از ابتدای اردیبهشت آغاز می شود، سهم پرداختی مردم به ده درصد هزینه های بستری خواهد رسید.

وی دیگر بسته های خدمتی سلامت را برای مردم در پی اختصاص منابع جدید ناشی از هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت، ارتقای کیفیت خدمات بستری در بیمارستان های دولتی شامل اتاق، تخت، غذای بیمار و بهداشت محیط، حضور24ساعته پزشکان متخصص در بیمارستان های با بیش از100تخت و تضمین ماندگاری متخصصان در مناطق کم برخوردار برشمرد.

نظرات بینندگان