arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۶۸۳
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۷ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۳

محبوبترین مقصد گردشگری دنیا کجاست؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استانبول با پیشی گرفتن از پاریس به سال‌ها حضور پاریس در صدر فهرست محبوبترین مقاصد گردشگری جهان پایان داد.

براساس این فهرست که توسط سایت معتبر گردشگری «تریپ ادوایزر» و با نظرسنجی از صدها آژانس مسافرتی در سراسر جهان تهیه شده، در حال حاضر استانبول مقصد نخست جذاب گردشگری جهان به شمار می‌رود.

به گزارش دیلی‌میل، استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور به شمار می‌رود. این شهر تاریخی در کنار دریای مرمره قرار دارد تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره گرفته است. استانبول در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده و علاوه‌بر مقصد نخست گردشگری ترکیه، مقصد بیش از نیمی از حدود 30 میلیون گردشگری است که سالانه به ترکیه سفر می‌کنند.

پاریس نیز که در این رده‌بندی جای خود را به استانبول داده از جاذبه‌های مشهور گردشگری از جمله برج ایفل، موزه لوور و کاخ ورسای بهره برده و با دارا بودن 478 هزار درخت، سرسبزترین پایتخت قاره اروپا به شمار می‌رود. البته وجود آثار تجسمی و نقاشی در مکان‌های فرهنگی پاریس از دیگر علل افزایش گردشگران این شهر است.

در این نظرسنجی پس از استانبول شهر زیبا و تاریخی رم، پایتخت ایتالیا در رتبه دوم و لندن، پایتخت انگلیس در رتبه سوم قرار گرفته است. نکته جالب توجه در این فهرست قرار گرفتن پکن، پایتخت چین در رتبه چهارم است که طی سال‌های اخیر همگام با رشد صنعت گردشگری چین، گردشگرانش هم رشد چشمگیری داشته، البته در سال‌های اخیر آلودگی هوا در این شهر مشکلاتی را برای گردشگران بوجود آورد.

در رتبه پنجم نظرسنجی تریپ ادوایزر نیز شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک قرار دارد که به عنوان یک مقصد گردشگری ارزان همواره مورد علاقه گردشگران بوده است. در رتبه ششم نیز شهر مراکش در کشور آفریقایی مغرب و در رتبه هفتم نیز پاریس قرار گرفته است.

دیگر نکته جالب توجه در این رده‌بندی قرار نگرفتن شهر نیویورک، مقصد نخست گردشگری آمریکا در این فهرست و قرار گرفتن شهرهای هانوی در ویتنام، سیم‌ریپ در کامبوج و شانگهای چین در رتبه‌های هشتم تا دهم است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان