arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۷۰۹
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۹ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۳

دفاع ظریف از ابوطالبی: اجازه نمی دهیم تندروها دستور کار ایران را تعیین کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا- محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از انتخاب حمید ابوطالبی برای تصدی نمایندگی ایران در سازمان ملل دفاع کرد و گفت: اجازه نمی دهیم گروهی تندررو دستور کار حضور ایران در سازمان ملل را تعیین کنند.

وزیر امور خارجه عصر چهارشنبه پس از نشست پایانی مذاکرات وین 3 در جمع خبرنگاران ایرانی و در پاسخ به سوالی درباره مخالفت برخی محافل در آمریکا با سفیر جدید ایران در سازمان ملل گفت: آمریکایی ها می دانند که این رفتار برای ما قابل قبول نخواهد بود.

ظریف گفت: سازوکارهای بین المللی برای پیگیری چنین موردی مشخص است و ما حسب مورد تصمیم می گیریم از چه روشی در این زمینه استفاده کنیم. دولت آمریکا هم به خوبی اطلاع دارد این رفتار از نظر جمهوری ا سلامی ایران به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وزیر امور خارجه که خود پیش از این به مدت هشت سال نماینده دائم ایران در سازمان ملل بود ، از ابوطالبی به عنوان « یکی از مجرب ترین، منطقی ترین و با سابقه ترین دیپلمات های ایران» و مناسب برای نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل نام برد و گفت: او سابقه سفارت در ایتالیا ، بلژیک و استرالیا را دارد و پیش از این بارها به عنوان دیپلمات جمهوری اسلامی ایران به نیویورک سفر کرده و در جلسات سازمان ملل حضور داشته است.
نظرات بینندگان