arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۵۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۹ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۳

اوکراين: اگر معترضان داوطلبانه تسليم شوند تحت پيگرد قرارنمي گيرند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور موقت اوکراین وعده داد اگر معترضان در جنوب شرق این کشور سلاح هایشان را برزمین بگذارند و ساختمان های دولتی را تخلیه کنند، تحت پیگرد قرار نخواهند گرفت.

به گزارش «انتخاب» به نقل از روسیا الیوم، الکساندر تورچینف رئیس جمهور موقت اوکراین قول داد اگر معترضان در جنوب شرق کشور داوطلبانه سلاح هایشان را تحویل دهند و ساختمانهای دولتی را تخلیه کنند تحت پیگرد قرار نگرفتن آنها را تضمین می کند. این در حالی است که پس از تهدیدات وزیر کشور اوکراین به پراکنده کردن متحصنان با توسل به زور در صورت شکست راههای مسالمت آمیز، حالتی از تنش در شهرهای لوگانسک و دونتسک در شرق اوکراین حکمفرما شده است.

محمد البابا گزارشگر این شبکه در دونتسک در گفتگویی زنده در خصوص اوضاع میدانی این شهر گفت حالتی از تنش در شهر دونتسک به ویژه در میان معترضانی که برای پنجمین روز متوالی به اشغال ساختمان استانداری در این شهر ادامه می دهند حکمفرما شده است. معترضان برای همه احتمالات از جمله احتمال درگیری یا اعمال خشونت آمیز میان خود با نیروهای مسلح وزارت کشور به ویژه پس از ضرب الاجل تعیین شده توسط وزیر کشور، که ساعت یازده صبح فردا به پایان می رسد، آماده می شوند. وزیر کشور از آنها خواسته است تا این ساعت ساختمان های دولتی را تخلیه کنند و گرنه ناگزیر خواهد شد آن ساختمانها را با توسل به زور از آنها پس بگیرد.
تظاهرکنندگان برای همه احتمالات آماده می شوند. آنها همچنین اطراف ساختمان استانداری را سنگر بندی کرده اند.

در عرصه سیاسی هم کمیته مردمی در شهر دونتسک هم اکنون سرگرم بررسی راههای برگزاری همه پرسی در هجدهم ماه جاری درباره ماهیت استان دونتسک و از جمله برگزاری همه پرسی همانند آنچه در (شبه جزیره کریمه) رخ داد هستند.

گفتنی است در اینجا ارتباط با البابا قطع شد و اظهارات وی ناتمام ماند.
نظرات بینندگان