arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۱۷۰
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۹ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۳

نرخ آپارتمان‌های بالاتر از 70متر در تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بازار اجاره‌بها در ابتدای امسال نسبت به سال گذشته تغییرات قیمتی را تجربه نمی‌کند و آپارتمان‌ها با نرخ‌های قبلی اجاره داده می‌شود.

به گزارش مهر، با گذشت حدود یک ماه از ابتدای امسال، اجاره‌بهای مسکن نسبت به سال گذشته تغییرات زیادی نداشته است و قیمت‌ها به همان منوال سال گذشته تعیین می‌شود؛ گرچه بعضی از بنگاه‌های املاک سعی دارند با ایجاد شایعه واحدهای خود را گران‌تر اجاره دهند اما در شرایط کنونی اجاره‌بها افزایشی را نداشته است.

در واقع اجاره‌بها تابعی از نرخ تورم و قیمت مسکن است که این دو شاخص در ماه‌های اخیر تغییرات زیادی را تجربه نکرده است بنابراین در شرایط کنونی اجاره‌بها با افزایش روبرو نیست و مستاجرانی که به دنبال یافتن مسکن مناسب هستند می‌توانند با نرخ‌های سال قبل، آپارتمان اجاره کنند.

در حال حاضر بخش کوچکی از متقاضیان که موعد اجاره آنها به پایان رسیده است وارد بازار شده اند تا در مدت باقیمانده مسکن مناسب را پیدا کنند بنابراین نمی‌توان گفت که بازار اجاره بها در شرایط واقعی خود قرار دارد اما به هرترتیب نرخ واقعی بازار تغییر چندانی را نداشته است.

در این خصوص یکی از فعالان بازار مسکن معتقد است که امسال هم اجاره‌بها روند متعادلی را خواهد داشت و احتمال افزایش چند برابری قیمت‌ها در بهار امسال وجود ندارد.

وی افزود: تورم بیشترین تاثیر را بر بازار مسکن می‌گذارد و در صورت مهار آن، قیمت ها غیرعادی افزایش پیدا نمی‎کند.

البته اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها یکی از عواملی است که به گفته برخی از فعالان بازار، موجب تغییرات قیمتی در بخش مسکن خواهد شد اما آنها هم معتقدند که اجرای این قانون تا چندماه آینده هم تاثیری را بر بازار نخواهد داشت.

نرخ آپارتمان های دوخوابه در تهران
براساس گزارش میدانی، واحدی ۷۰ متری در گیشا دوخوابه و عمر یکسال با پارکینگ و انباری با شرایط ۳۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۵۰ هزار تومان در هرماه، اجاره داده می شود و در ولیعصر بلوار کشاورز واحدی ۶۶ متری و دوخوابه با عمر ۱۵ ساله را ۶۵ میلیون تومان رهن کامل می‌دهند.

در پونک - برج جام جم برای واحدی ۷۰ متری و یکخوابه با پارکینگ و انباری ۳۰ میلیون تومان رهن و ۸۵۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است و در سهروردی شمالی واحدی به مساحت ۷۰متر و یک خوابه با حیاط خلوت ۱۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درهرماه، اجاره داده می‌شود.

آپارتمانی ۶۷ متری و دوخوابه در شهرزیبا با شرایط ۲۰ میلیون تومان رهن و ۷۵۰ هزار تومان به اجاره می‌رسد و در تهران نو امامت هم برای واحدی ۷۰ متری با عمر ۸ ساله ۳۰ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است.

در تهرانپارس - میدان پروین آپارتمانی به مساحت ۷۰ متر یکخوابه با پارکینگ و انباری، طبقه سوم ۴۰ میلیون تومان رهن داده می شود و در مجیدیه جنوبی - سه راه ارامنه ۶۷ متری و یکخوابه با آسانسور و انباری ۴۳ میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است.

در محدوده شهران واحدی ۷۰ متری و دوخوابه با پارکینگ و انباری با شرایط ۱۲ میلیون تومان رهن و ۷۷۰ هزار تومان در هرماه اجاره داده می شود و برای واحد دیگری با همین متراژ در سید خندان ابتدای دبستان ۲۸ میلیون تومان رهن و ۹۰۰ هزار تومان اجاره، تعیین شده است.

در پاسداران - هروی آپارتمان ۸۵متری نوساز در طبقه چهارم با سونا، استخر و جکوزی ۱۱۰ میلیون تومان رهن داده می شود و در شهرک غرب - فاز۱ آپارتمانی ۸۵ متری و دوخوابه با ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ماهیانه یک میلیون تومان به اجاره می رسد.

در محدوده اشرفی اصفهانی برای یک دستگاه آپارتمان ۸۵متری نوساز و ودوخوابه ۲۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون تومان اجاره تعیین شده است و در یادگار امام هاشمی واحدی ۴۰ متری و یکخوابه با شرایط ۵ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود.

سوییتی ۲۱ متری در سبلان شمالی با پارکینگ اختصاصی ۲۲ میلیون تومان رهن و ۱۵۰ هزار تومان در هرماه، اجاره داده می‌شود و در خیابان دماوند - گلشن دوست برای واحدی ۸۵ متری و دوخوابه با پارکینگ و انباری ۴۷ میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است.
نظرات بینندگان