arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۰۰ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۳

سفر وزیرخارجه‌فرانسه‌ به‌ کوبا‌ پس‌ از 30 سال

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تسنیم: وزیر خارجه فرانسه امروز شنبه در سفری تاریخی و کوتاه وارد کوبا می شود که این نخستین سفر یک مقام ارشد فرانسوی به این کشور در ۳۰ سال اخیر به شمار می رود.

به گزارش رویترز، سفر لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه به کوبا نشانه تسریع روند ارتقای روابط بین اتحادیه اروپا و هاوانا است.

بر اساس این گزارش وزیر خارجه فرانسه در این سفر کوتاه به هاوانا در ناهار کاری با همتای کوبایی خود شرکت خواهد کرد و سپس با یکی از مقام های ارشد کلیسای کوبا و تجار و بازرگانان فرانسوی دیدار و گفتگو می کند.

وزیر خارجه فرانسه ماه گذشته با فابیوس دیدار کرده بود. یک دیپلمات فرانسوی در این باره تاکید کرد، ما انتظار داریم که فابیوس در این سفر در خصوص آغاز مذاکرات سیاسی که شامل حقوق بشر است، رایزنی کند و همچنین فرصت های تجاری را که با اجرای اصلاحات اقتصادی در کوبا فراهم شده مورد ارزیابی قرار دهد.

از زمان به قدرت رسیدن فابیوس در سال 2012 میلادی تاکنون وی تلاش زیادی را انجام داده است تا برای دستیابی فرانسه به قراردادهای اقتصادی و تجاری که این کشور به صورت سنتی ضعیف بوده موفق عمل کند.

60 شرکت فرانسوی هم اکنون در کوبا فعالیت می کنند و سرمایه گذاری هایی را در این کشور انجام داده اند. در ماه فوریه اتحادیه اروپا با آغاز مذاکرات با کوبا به منظور افزایش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری موافقت کرده است. این تصمیم اتحادیه اروپا پس از آن اتخاذ شده که کوبا شاهد مهمترین تغییرات سیاسی از سال 2008 میلادی بوده است.
نظرات بینندگان