arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۱ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۳

حزب‌الله: تحریم‌های آمریکا، نشان افتخار مقاومت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نایب رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان با تاکید به اینکه « تحریم های آمریکا ، نشان افتخار برای مقاومت است» ، گفت که این تحریم ها هیچ تاثیر منفی بر حزب الله ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، شیخ « نبیل قاووق» روز یکشنبه در یک سخنرانی در واکنش به مصوبه جدید کنگره آمریکا علیه حزب الله، افزود:آمریکا بعداز شکست همپیمانانش در رویارویی با مقاومت درسوریه و لبنان باردیگر به تهدید حزب الله با سلاح تحریم روی آورده است و این تنها دلیلی برای ناتوانی و درماندگی آن در رویارویی با مقاومت است.

وی بیان اینکه تحریم حزب الله از سوی آمریکا اقدامی جدید نیست، خاطرنشان کرد: اما از یک منظر جدید است و آن اینکه نشان می دهد بعداز سرمایه گذاری روی گروه 14 مارس در لبنان و مخالفان در سوریه هیچ عایدی بجز حسرت و ناامیدی کسب نکرده است.

** شکست تکفیری ها درالقلمون ضربه ای شدید به اسراییل وارد کرد

نایب رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان همچنین تاکید کرد که شکست تروریست های تکفیری در منطقه القلمون تضمینی راهبردی برای حمایت از لبنان و لبنانی ها بود و ضربه ای شدید و راهبردی بر رژیم صهیونیستی وارد کرد.

شیخ نبیل قاووق اظهار داشت: اهداف تروریست های تکفیری که برای تحقق آنها به انفجارها و عملیات های تروریستی انتحاری و شلیک موشک ها به مناطق مسکونی در بقاع مبادرت می کردند، شکست خورده و هیچیک از این اهداف تحقق نیافته است.

وی تصریح کرد: مواضع حزب الله در خصوص سوریه تغییر نکرده ، طرفداران مقاومت ترسی به دل راه نداده ، پیشروی های میدانی متوقف نشده و تنها سرنوشت برای تروریست های تکفیری شکست و نابودی است.**هرگز با تمدید دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان موافقت نمی کنیم

نایب رییس شورای اجرایی حزب الله گفت:لبنانی ها فرصتی استثنایی برای انتخاب رییس جمهوری بااراده صد در صدی لبنانی فراروی خود دارند.

شیخ نبیل قاووق تاکید کرد : حداکثر تلاش خود را برای انتخاب رییس جمهوری جدید بکار می گیریم و هرگز با تمدید دوره ریاست جمهوری « میشل سلیمان» موافقت نمی کنیم و این یک تصمیم قطعی و شناخته شده و غیرقابل بازگشت است.

وی اظهار داشت: منافع ملی و حساسیت و خطیر بودن چالش ها ، انتخاب یک رییس جمهوری قوی را که بتواند از هویت ، جایگاه و نقش ملی لبنان حمایت کند، ضروری کرده است.

نایب رییس شورای اجرایی حزب الله خاطرنشان کرد: رییس جمهوری لبنان باید به تقویت مواضع لبنان در رویارویی با دشمنان اسراییلی و تکفیری ایمان داشته باشد و این درک ما از انتخاب رییس جمهوری است و براین اساس به وظایف ملی خود عمل می کنیم.

** ارتش و مقاومت در کنار هم از لبنان حمایت می کنند

شیخ نبیل قاووق تاکید کرد: ارتش با قربانیانی که در داخل و مقاومت با قربانیانی که در خارج از لبنان تقدیم می کنند، در کنار هم از لبنان حمایت کرده و موفقیت هایی بسیار ارزشمندی برای لبنان خلق کرده اند.

وی خاطرنشان کرد که همه سرمایه گذاری های گروه 14 مارس ( مخالفان مقاومت ضد صهیونیستی و متشکل از حزب جریان المستقبل و احزاب همپیمان آن) شکست خورده است و بجز خسارت نفعی نبرده است.

نایب رییس شورای اجرایی حزب الله اظهارداشت: هیچ طرفی نمی تواند با سرمایه گذاری روی تروریست های تکفیری ، اهداف سیاسی خود را محقق و یا تغییری در معادلات داخلی لبنان ایجاد کند.
نظرات بینندگان