arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۲ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۳

امیر قلعه‌نویی: نمی‌توانیم 7 نفره به میدان برویم/ بی‌معرفتی است که از استقلال بروم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

امیر قعله‌نویی گفت: دیدار فردای ما با الشباب آخرین شانس ماست و باید ببریم تا به صعود امیدوار بمانیم.

به گزارش ایسنا، امیر قعله‌نویی در حاشیه تمرین تیمش برابر الشباب درباره این دیدار اظهار کرد: ابتدا از مردم عزیزمان بابت نتایج اخیر عذرخواهی می‌کنم . الشباب تیم خوبی است و دو شب پیش بازی آنها را با الهلال با وجود آنکه حال نداشتم دیدم! این دیدار آخرین شانس ماست و باید ببریم تا به صعود امیدوار بمانیم.

او درباره محرومان و مصدومان تیمش اظهار کرد: ساموئل محروم است و نظری، غلام‌نژاد، اکبرپور و جمشیدیان مصدومان ما محسوب می‌شوند.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت ملی‌پوشان تیمش عنوان کرد: فوتبال 11 نفره است و ما نمی‌توانیم 7 نفره به میدان برویم. فدراسیون کتباً به ما اعلام کند که به مصاف الشباب نرویم و ما هم تیم را به AFC تحویل می‌دهیم. اصلاً فرض کنیم یازده نفره شویم در شأن ما و ایران است که بدون ذخیره در این رقابت‌ها حاضر شویم؟ در 32سال تجربه فوتبالی‌ام چنین چیزی ندیده بودم. همانطور که گفتم فدراسیون کتباً مسوولیت این مسئله را قبول کند و خودش هم پاسخ هواداران را بدهد. تا جایی که می‌دانم امروز هیات مدیره ما جلسه‌ای را با وزارت ورزش داشته و نتیجه آن هر چه شود، به ما آن را ابلاغ می‌کنند. اگر هم الزام کنند به مدیریت باشگاه ارتباط دارد و ما تابع هستیم.

او اضافه کرد: شما ببنید سرمربی ام‌صلال قطر گفته اگر منتظری نباشد استعفا می‌دهم. این که یک بازیکن است. حالا شما ببنید چهار بازیکن ما در تیم ملی است. با توجه به نشستی که با کی‌روش داشته‌ام نمی‌خواهم صحبت کنم و به این نکته بسنده می‌کنم که خود آقای کفاشیان مسوولیت این وضعیت را بر عهده بگیرد. مطمئن باشید اگر 11 نفر شویم من تیم را به میدان می‌فرستم. راجع به تیم‌های دیگر صحبت نمی‌کنم و فقط درباره استقلال بحثم را مطرح می کنم. وضعیت فعلی را هیچ کجا سراغ ندارم و فکر نمی‌کنم هیچ تیم ملی کارش را آغاز کرده باشد. البته دوستان باید در این مورد یک بررسی کنند ولی فکر نمی‌کنم جایی کارش را آغاز کرده باشد.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که دلیل غیبت سه ملی پوش تیمش در تمرین امروز چیست؟ گفت: حیدری با من هماهنگ کرده و صادقی هم مصدوم است ولی هاشم بیگ‌زاده را خودم هم نمی‌دانم و باید پیگیری کنم.

وی درباره جریمه 20درصدی تیمش به دلیل نتیجه ضعیف بیان کرد: بالاخره ما در این فصل پنجم شدیم و همه تلاش خود را کردند که این اتفاق نیفتد حالا اگر بگذارند برویم و الشباب را ببریم با آقای فتح الله‌زاده صحبت می‌کنم تا این جریمه را لغو کند.

قلعه نویی در پاسخ به سوالی درباره انتشار قرارداد تیمش در روزهای آینده گفت: هیچ جای دنیا قراردادها را منتشر نمی‌کنند. با این حال خوشحالم تنها کسی بودم که وقتی سقف قراردادها وجود داشت عنوان کردم که بالاتر از سقف را دریافت کرده‌ام و تاوانش را داده‌ام مگر در بارسلونا سقف وجود دارد؟ این چیزها من‌در‌آوردی است و عواقبش را هم می‌بینید.

او در پاسخ به سوالی درباره نامه پیشکسوتان استقلال به روحانی و این که نام او هم در این جمع دیده شده است؟ گفت: من چنین نامه‌ای را ندیده‌ام و اکنون از شما می‌شنوم. در همه جا پیشکسوتان ارزش دارند. خود آقای پورحیدری در اینجا بیشترین تعداد مربیگری را انجام داده. احترام به پیشکسوت یک اصل برای ماست و اگر پیشکسوتان توان کار اجرایی داشته باشند خوب است از آن‌ها استفاده کنیم.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که در فصل بعد سرمربی تیم استقلال می‌مانید یا خیر؟ گفت: خدمت به این مردم افتخار است. من استقلال را پنجم کردم و این تقصیر بازیکن و هیات مدیره و مدیرعامل نیست. اگر تیم قهرمان می‌شد از این تیم می‌رفتم حالا که این تیم پنجم شده است دور از معرفت است که از این تیم جدا شوم البته ما با چهار امتیاز اختلاف با تیم اول پنجم شدیم و اگر می بردیم دوم می شدیم . با این حال مسوولیت با من است و اگر ماندنی شدم یک برنامه سه ساله باید بدهیم و یک تیم جوان و منسجم را آماده کنیم.

او در پایان در پاسخ به این سوال که این اتفاق با حضور فتح‌الله زاده رخ می‌دهد یا بدون حضور او؟ اظهار کرد: ایشان مدیری خبره است و نمی‌توان از سرمایه‌ای مانند او گذشت.

انتهای پیام

نظرات بینندگان