arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۵۳۵
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۰ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۳

احتمال لغو یک اردوی دیگر تیم ملی فوتبال

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس فدراسیون فوتبال می گوید با وضعیت ایجاد شده مشخص نیست که آیا اردوی آفریقای جنوبی برگزار می شود یا خیر.

علی کفاشیان درباره تصمیم کی روش برای بازگرداندن ملی پوشان فولاد و تراکتورسازی به تیمهایشان پس از جلوگیری استقلال و سپاهان از حضور ملی پوشانشان در اردوی آفریقای جنوبی گفت: ما از قبل به این باشگاه ها اعلام کرده بودیم که اردوی تیم ملی در این زمان برگزار می شود و این طور نبود که به صورت ناگهانی چنین چیزی را از آنها بخواهیم. آنها هم می دانستند که در سال جام جهانی اولویت تیم ملی است. در این میان یکسری از باشگاه ها تبعیت کردند و با فوتبال ایران همکاری کردند و یکسری این کار را انجام ندادند، بنابراین ما در اسرع وقت با این باشگاه هایی که بر خلاف توافق قبلی عمل کردند حتما برخورد مدیریتی انجام خواهیم داد.

وی افزود: باشگاه استقلال زیر مجموعه وزرات ورزش است و ما حتما با ارسال گزارشی به وزارت ورزش این تخلف را اعلام خواهیم کرد. درباره سپاهان هم حتما رفتار مشابهی را از طریق مالک دولتی اش خواهیم داشت.

کفاشیان درباره تصمیم کی روش و بازگرداندن ملی پوشان فولاد و سپاهان به تیمهای باشگاهی شان هم به ایسنا گفت: کی روش به دلیل اینکه چنین شرایطی را دیده برای اینکه عدالت را بر قرار کند چنین تصمیمی گرفته تا این دو باشگاه هم از ملی پوشانشان استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مدت حضورتان در مالزی تماسی با کی روش داشته اید و می دانید که برنامه او برای برگزاری یا لغو اردوی آفریقا چیست، گفت: من با کی روش تماسی نداشته ام و نمی دانم که برنامه او چیست. فردا صبح پس از بازگشت از مالزی با او صحبت خواهم کرد تا ببینیم تکلیف چیست.

رییس فدراسیون فوتبال درباره این صحبت فتح الله زاده و قلعه نویی که گفته بودند اگر کفاشیان به صورت کتبی بگوید به عربستان نروید و تبعات باخت را بپذیرد، حاضر است ملی پوشان را به کی روش بدهد، نیز گفت: اگر آنها مسوولیت باختهای قبلی تیمشان را بر عهده بگیرند، من هم حاضرم مسوولیت باخت در بازی چهارشنبه شان را بپذیرم (با خنده) اما واقعیت این است که یک تیم باشگاهی باید آنقدر توانمند باشد که تکیه اش بر روی چند بازیکن نباشد. البته من هم می پذیرم که استقلال مشکلات خاص خودش را دارد اما اولویت فوتبال ایران باید جام جهانی باشد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا با این وضعیت دو ماه بعد افسوس چنین روزهایی را نمی خوریم، گفت: به هر حال ما تمام تلاشمان را کردیم و بیشتر باشگاهها هم از تیم ملی حمایت کردند اما متاسفانه در بعضی باشگاهها رعایت مقررات صورت نگرفته و این چنین مقابل خواست فوتبال ایران ایستادگی انجام گرفت.
منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات بینندگان