arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۰۹ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۳

عبدالرضا داوري: من مسئول تشکيلات «هما»مرکز هماهنگي هواداران احمدي نژاد هستم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  عبدالرضا داوري مي گويد:«هما»در سطح کلان خودش را با نگاه و رويکردهاي احمدي نژاد  تطبيق مي دهد.

متن گفتگوي آريا با رييس تشکل «هما»را در ادامه مي خوانيد:

آقاي دکتر!اخباري به دست ما رسيده مبني براينکه تشکلي به نام «هما»حمايت خود را از آقاي احمدي نژاد کليد زده است لطفا درباره فعاليت اين تشکل توضيح بفرماييد؟
در ابتدا بايد بگويم «هما»تشکل نيست بلکه مجموعه اي است که صداي فعالين حوزه شبکه هاي اجتماعي،دانشجويان و اقشاري که بصورت محدود و محلي در اقصي نقاط کشور از آقاي احمدي نژاد حمايت مي کردند را در سطح رسانه ها بازتاب مي دهد.

مديريت مجتمع «هما»با چه کسي است؟
مديريت اين مجموعه با بنده است ما در کنار دوستان کمک مي کنيم تا اينکار انجام شود.

فعاليت اين مجتمع از چه زماني آغاز شده است؟
اصل برنامه ريزي براي مجتمع «هما» از اواخر سال 92شروع شده  و اکنون کارخود را آغاز کرده است.

براي حضور در انتخابات مجلس هم برنامه اي داريد؟
خير،به هيچ وجه.

يعني مهمترين برنامه «هما»اطلاع رساني مواضع آقاي احمدي نژاد است؟
ببينيد؛درماههايي که دولت يازدهم بر سرکار آمده هجمه هاي غيرمنصفانه و حملات غيرمنطقي را به آقاي احمدي نژاد و دولت هاي نهم و دهم داشته .دراين مسير تعداد زيادي از هواداران آقاي احمدي نژاد در شبکه هاي اجتماعي حضور دارند ، وبلاگ ها و رسانه هاي محلي  از تخريب دولت گذشته انتقادهايي داشتند لذا تصميم براين شده که اين جمع هاي محدود در مناطق مختلف کشور به هم متصل شوند تا از طريق هم افزايي بتوانند صداي خودشان را در جامعه پژواک دهند تا دولت قبل اينقدر مورد هجمه قرار نگيرد.

لطفا بفرماييد منابع مالي مجموعه «هما»از کجا تامين مي شود به عبارت ديگر آيا اين مجموعه نيازي به حمايت مالي دارد؟
منابع مالي اين مجموعه از طريق کمک مالي هواداران تامين مي شود .اين مجموعه خيلي هزينه بر نيست چون يک مرکز هماهنگي است و قرار نيست خودش در صحنه خيلي حضور مشهودي داشته باشد يا سرمايه گذاري ويژه اي براي راه اندازي رسانه ها کند.«هما»بيشتر نقش هماهنگي و هم افزايي بين حاميان و هواداران رسانه اي آقاي احمدي نژاد را ايفا مي کند.

شما فرموديد؛ براي انتخابات مجلس فعاليتي نداريد و تنها مي خواهيد دربرابر انتقادها از دولت آقاي احمدي نژاد دفاع کنيد اگر حقيقتا انگيزه انتخاباتي نداريد چه ضرورتي وجود دارد که مجموعه اي مثل«هما»تشکيل شود و بخواهد مانور بدهد تا ثابت کند که آقاي احمدي نژاد چه کارهايي انجام داده است؟
ببينيد؛در حال حاضرتاريخ اين مقطع نوشته مي شود که بخشي از اين تاريخ گزارش ها و اظهارنظرهايي است که منتشر مي شود لذا بايد به گزارش هاي کذب و خلاف واقعي که در سطح رسانه ها منتشر مي شود ،پاسخ داده شود و نقاط ضعف آن تبيين گردد.ما بايد از آقاي احمدي نژاد دفاع تاريخي داشته باشيم و اجازه ندهيم عده اي براساس منافع شخصي خودشان عملکرد دولت را زير سوال ببرند.

فکر نمي کنيد درصورتي که دولت هاي آقاي احمدي نژاد در بسياري از مسائل مقصر نباشند  گذشت زمان خود اين مساله را ثابت خواهد کرد؟
بالاخره گزارش هاي کذبي نسبت داده مي شود همين آقاياني که امروز هدفمندي يارانه ها را اجرا مي کنند مثل آقاي نوبخت زماني که آقاي احمدي نژاد قصد اجراي  آن را داشت  مي گفت تورم 500درصد مي شود اما امروز چون خودش مجري است در تلويزيون مي گويد اجراي هدفمندي يارانه حداکثر 5درصد تورم را افزايش مي دهد.اين تناقضات جدي است که دولت يازدهم دچارش است.ما بايد اين نوع برخورد را نقد و روشن کنيم که وقتي در قدرت هستيم يک جور موضع مي گيريم و وقتي خارج از قدرت هستيم طور ديگري موضع گيري مي کنيم.بايد جامعه درجريان تناقضات دولت فعلي قرار بگيرد.

آيا آقاي احمدي نژاد هم به مجموعه «هما»نزديک هستند؟
«هما»يک مجموعه خودش جوش و مردمي است و از پايين به بالا راه اندازي و از يک اراده پايين شکل گرفته است. اما در سطح کلان خودش را با نگاه و رويکردهاي آقاي احمدي نژاد  تطبيق مي دهد.اما در مجموع يک مجموعه مستقل و خودجوش است.

آيا حاميان آقاي احمدي نژاد هم امکان پيوستن به مجموعه «هما»را دارند؟
بله، ما از طريق سايت هاي مرتبط با مجتمع رسانه اي «هما» و شبکه هاي اجتماعي کساني که به آقاي احمدي نژاد علاقه مند هستند و مايلند ديدگاهايشان منتشر شود، اين ديدگاهها را سازمان دهي مي کنيم و در جامعه پژواک مي دهيم.

نظرات بینندگان