arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۶۰۷
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۰ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۳

دوبی یک هفته سبز می‌شود!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دوبی با هدف افزایش اطلاع رسانی درباره اهمیت حفاظت از محیط زیست و پایداری انرژی،‌ اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلفی کرده که «هفته سبز» یکی از آنها است.

به گزارش ایسنا، «هفته سبز» که برای نخستین بار در دوبی برگزار می‌شود از روز گذشته (دوشنبه) همزمان با نمایشگاه سالانه محیط زیست آغاز شد.

«هفته سبز» در دوبی با حمایت مالی اداره آب و برق این شیخ‌نشین (DEWA) و در راستای طرح دولتی «اقتصاد سبز برای توسعه پایدار» اجرا می‌شود که شامل برگزاری همایش‌ها، احداث غرفه‌های اطلاع رسانی در مراکز خرید برای تبلیغ و ترویج استفاده از تجهیزات الکترونیک هوشمند برگزار می‌شود. در طول این برنامه همچنین سمینارها و رقابت‌های مختلفی در دانشگاه‌ها و مدارس برگزار می‌شود.

امارات متحده عربی به عنوان یکی از تامین کنندگان نفت خام در جهان، 99 درصد از برق داخلی خود را با استفاده از سوخت‌های فسیلی مانند نفت تامین می‌کند لذا مدیریت بازیافت و دفع مدیریت شده زباله‌ها برای بخش دولتی و خصوصی این کشور هنوز در تلاش برای استفاده از سوخت‌های پاک و جایگزین است.

به گزارش شینهوآ،‌ «سعید الطایر»، مدیر عامل اداره آب و برق دوبی با اشاره به احداث پارک انرژی خورشیدی گفت: به منظور افزایش سهم دوبی از انرژی پاک گام‌های بسیاری برداشته شد.

دوبی تحت برنامه تنوع انرژی، سهم استفاده خود از انرژی‌های پاک نظیر انرژی هسته‌ای و خورشیدی را به ترتیب 12 و 5 درصد افزایش داده است. این شهر همچنین قصد دارد تا سال 2030 میلادی میزان تقاضای انرژی را به 30 درصد کاهش دهد.
نظرات بینندگان