arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۶۲۲
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۱ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۳

تغییر کاربری برخی از مدارس به تجاری و اداری!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر آموزش و پرورش از تغییر کاربری برخی از مدارس به واحدهای تجاری و اداری خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی‌اصغر فانی در گردهمایی روسای ادارات حقوقی، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش سراسر کشور، اظهار کرد: طبق احکام در بودجه 93 بعضی از مدارس که در موقعیت تجاری قرار دارند، با تغییر کاربری قانونی به واحدهای اداری و تجاری تبدیل می‌شوند.

وی ادامه داد: این طرح در قالب لایحه در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و وزارت آموزش و پرورش از طریق قانونی و با همکاری بخش‌های حقوقی اختیار این تغییر کاربری را دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اجرای این طرح سبب ایجاد یک سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش است، تاکید کرد: درآمد حاصل از فروش این املاک صرف فضاسازی آموزشی شود و تحت هیچ شرایطی صرف هزینه‌های جاری نشود.

فانی در ادامه همکاری کارشناسان، استفاده از تخصص و توانمندی واحدهای حقوقی را لازمه اجرای موفق این طرح دانست و افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی حقوقی به منظور فراگیری حداقل اطلاعات حقوقی ویژه یک میلیون فرهنگی باید حتما انجام شود.

وی با بیان اینکه بحث املاک یکی از مشکلات جدی وزارت آموزش و پرورش است، گفت: زمین تعداد زیادی از مدارس توسط خیران اهدا شده اما سندی از این مدارس در آموزش و پرورش ثبت نشده و بررسی و بهبود شرایط موجود از اقدامات مهم آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ظرف دو سال آینده استان‌ها مشکلات و بلاتکلیفی‌های املاک را از نظر ریالی برآورد کنند و طبق تعاملی با سازمان ثبت موضوعات را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

فانی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش توسعه مشارکت است، اضافه کرد: خیلی به دنبال توسعه ساختار سازمانی نباشیم بلکه چگونگی مدیریت بخش‌های حقوقی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی یکسان بودن ساختار ادارات حقوقی تمام استان‌ها را مشکلی جدی عنوان کرد و گفت: ساختار سازمانی ادارات حقوقی باید متناسب با مشکلات و به ویژه وسعت استان‌ها شکل گیرد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: طبق گزارش و همکاری‌های کشوری عزم ملی و مدیریت جهادی در بسیاری از ارگان آموزش و پرورش وجود دارد که امیدواریم با استفاده از این پتانسیل بتوانیم برای تربیت نسل‌های آینده گام موثر برداریم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سیاست توسعه فرهنگی باید به سایر سیاست‌های آموزش و پرورش اضافه شود.

به گزارش ایسنا، فانی همچنین در حاشیه گردهمایی روسای ادارات حقوقی، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال به «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» و تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد و فرهنگ، سیاست توسعه فرهنگی باید به چهار سیاست اصلی آموزش و پرورش افزوده شود.

وی توسعه مدیریت آموزشگاهی، توسعه مشارکت، عملیاتی کردن توسعه و ساماندهی نیروی انسانی را چهار سیاست اصلی آموزش و پرورش برشمرد.

فانی خاطرنشان کرد: در راستای افزودن سیاست توسعه فرهنگی به سایر سیاست‌های این وزارتخانه کمیته‌ای در آموزش و پرورش فعال شده است که تا 10 اردیبهشت برنامه‌هایی در جهت تقویت و توسعه فرهنگی پیشنهاد خواهد کرد.

پذیرش دانشگاه فرهنگیان امسال بر مبنای بوم‌هاست

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اجتماع هر چند منطقه در آموزش و پرورش یک بوم تعریف می‌شود، اظهار کرد: امسال فرآیند جذب و پذیرش دانشگاه فرهنگیان بر اساس بوم‌های تعریف شده درآموزش و پرورش انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پذیرش از میان متقاضیان هر بوم و برای همان بوم صورت می‌گیرد.

فانی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه دولت به‌کارگیری هرگونه نیرو در آموزش و پرورش ممنوع اعلام شده است.

وزیر آموزش و پرورش به ابلاغ بخش‌نامه ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: اقدامات در این خصوص از چهار ماه گذشته انجام شده و طی جلساتی که در سه روز گذشته داشتیم نقایص موجود شناسایی شده و در حال بررسی است.

اعتماد فرهنگیان سرمایه اصلی آموزش و پرورش است

وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتماد فرهنگیان یک سرمایه اجتماعی و سرمایه اصلی آموزش و پرورش است.

فانی همچنین در مراسم افتتاح زائرسرای مهر فرهنگیان شهرستان خمینی‌شهر در مشهد ، اظهار کرد: با به کارگیری از اعتماد فرهنگیان تحت عنوان سرمایه‌ اصلی آموزش و پرورش می‌توانیم آموزش و پرورش را در ابعاد آموزشی، رفاهی، معیشتی و به ویژه منزلت معلم بهبود بخشیم.

وی افتتاح هتل مهر فرهنگیان خمینی‌شهر در مشهد را اقدام بسیار خوب و مفیدی دانست و ابراز امیدواری کرد: بتوانیم از تجربه اداره آموزش و پرورش خمینی‌شهر برای اجرای این طرح در سایر شهرستان‌ها بهره‌مند شویم.

فانی به دیدار خود با استاندار خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: طبق گفت‌وگوی انجام شده با استاندار خراسان رضوی قرار شده است که با مجوز شهرداری مشهد زمین‌هایی برای ساخت زائر‌سرا‌های ویژه فرهنگیان اختصاص داده شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نامگذاری امسال با نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» خاطرنشان کرد: عزم بزرگ، مردمی و فرهنگی شهرستان خمینی شهر حاکی از یک مدیریت جهادی و فعالیت اقتصادی برای فرهنگیان است.

وی به همکاری اداره کل آموزش و پرورش در ساخت زائرسرا ویژه فرهنگیان سایر استان‌ها اشاره کرد و افزود: در صورت کسری اعتبار نیز این اداره کل در جهت ساخت زائرسرا در مشهد به استان‌ها کمک خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در نوروز 93 اعتبارات آموزش و پرورش برای اسکان مدارس 6 برابر افزایش یافت و در این مدت به 14 میلیون نفر شب خدمات رفاهی ارائه شد.
نظرات بینندگان