arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۶۴۹
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۳ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۳

بازهم جدال لفظی در شورای شهر تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باز هم علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با رحمت الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری وارد جدال لفظی شد.

به گزارش خبرآنلاین در جریان بررسی مسایل مربوط به دستورجلسه امروز شورای شهر، سخنان رحمت الله حافظی درباره اعتراض نسبت به عملکرد شهرداری تهران، با واکنش شدید دبیر مواجه شد.

دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اعتراض به سخنان حافظی گفت: "هر زمان که شما اینطور حرف بزنید، من محکم در مقابل شما می ایستم."

او با قطع کردن سخنان رحمت الله حافظی گفت: "یک سال است به ایشان (حافظی) تذکر می دهم و یک بزرگتر نیست به ایشان بگوید درست صحبت کند. من در مقابل امثال روحیه شما حتما وامی ایستم. شما یک رای درباره مسایل داری، می توانی بده و تمامش کن."

دبیر سپس خطاب به همه اعضای شورای شهر گفت: "کسانی که حرف می زنند، حواسشان باشد، سر موضوعاتی که دارند حرف می زنند، دقت کنند. همه باید مراقب باشند درباره حرف زدنشان. من سیاسی نیستم و حتما در مقابل این قبیل سخنان می ایستم."

حافظی هم با اعتراض نسبت به لحن سخنان دبیر، گفت: "این طرز تصمیم گرفتن اصلا درست نیست و نباید اینطور صحبت کنیم."
دبیر هم در پاسخ گفت: "باید شما در شورای سوم بودید و یک کنج می گذاشتن تان تا بفهمید که رای گرفتن یعنی چه."

مسجدجامعی، رئیس شورای شهر میان مشاجره این دو عضو شورا وارد شد و گفت: "ادبیات شورای چهارم اینطور نیست. همه باید عنایت کنند که ما باید شهروندان آرامتری داشته باشیم و مشکلات شهر را حل کنیم. ما باید بتوانیم ادبیات مناسب خودمان را تقویت کنیم و به جایگاه ها احترام بگذاریم. عضو شورا می تواند درباره همه مسایل شورا و شهرداری و شهر اظهار نظر کند و این حق را دارد. "

او با انتقاد از سخنان اعضای شورا درباره شورای سوم گفت: "نباید ادبیات و فضای شورای سوم را با چهارم مقایسه کنیم. درست این است که ما از آقای هاشمی تشکری سئوال کنیم و او هم جواب دهد. بنای این دوره از شورای شهر هم بر گفتگوست. ما آقای تشکری هاشمی را دعوت می کنیم و سئوال می پرسیم، اگر دوست داشت جواب بدهد که بهتر. اگر هم نداد، ما وظیفه خود را انجام داده ایم."
نظرات بینندگان