arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۷۶۴
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۹ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۳

اعتراف مرد افغان به سه قتل انتقام‌جویانه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
مرد افغان که به اتهام کشتن مادر و پسری ثروتمند دستگیر شده بود در بازجویی‌ها به قتل دختر مورد علاقه‌اش نیز اقرار کرد.

به گزارش خبرنگار ما زنی آذرماه سال گذشته با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران گفت خواهر58ساله‌اش به نام رخساره و پسر 19ساله او به نام فرزان به شهر نمک‌آبرود رفته‌اند اما پس از گذشت دو روز دیگر پاسخگوی تماس‌های او نیستند.

 این زن بعد از آن‌که به اداره یازدهم پلیس آگاهی معرفی شد به کارآگاهان گفت: «خواهر و خواهرزاده‌ام روز پنجم آذر به قصد انجام امورات ملکی از منزلشان واقع در خیابان ونک خارج شدند و ساعت23 به نمک‌آبرود رسیدند. تماس‌های تلفنی ما دو روز ادامه داشت تا اینکه پس از گذشت این مدت، ناگهان تماس‌ها قطع و تلفن‌های همراه هر دو نفر آنها خاموش شد.»

 کارآگاهان از طریق مدیر ساختمان محل سکونت مادر و فرزند اطلاع پیدا کردند مردی جوان با خودرو بی.‌ام.و به محل سکونت آنها مراجعه و با طرح این موضوع که آن دو کشور را به مقصد آمریکا ترک کرده‌اند، در حالی‌که کلید منزل را همراه داشت، گفت می‌خواهد وارد آپارتمان آنها شود اما نگهبان مانع وی شد. ماموران تصاویر دوربین‌های مداربسته ساختمان را تماشا کردند و موفق شدند مشخصات بی.‌ام. و را به دست بیاورند اما وقتی سراغ صاحب خودرو رفتند او گفت اتومبیلش را به جوانی 22ساله و از اتباع افغانستان به نام محمد اجاره داده است.

نگهبان ساختمان محل سکونت مادر و فرزند بعد از دیدن عکس محمد او را شناخت و گفت این جوان همان فردی است که قصد داشت وارد منزل مفقودشدگان شود. به این ترتیب تلاش‌ها را برای دستگیری این مظنون آغاز و وی روز سوم دی سال گذشته در منطقه محمدشهر کرج بازداشت شد.

محمد در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: «به اتفاق «رخساره» و پسرش به منظور سرکشی به املاک آنها به نمک‌آبرود رفتیم و 15روز بعد همراه آنها به تهران بازگشتیم و از آن زمان به بعد دیگر از سرنوشت آن دو بی‌اطلاع هستم و احتمال می‌دهم کشور را به مقصد آمریکا ترک کرده باشند.» کارآگاهان در این مرحله درباره خروج فرزان و مادرش از کشور استعلام گرفتند اما مشخص شد آن دو از هیچ‌یک از راه‌های قانونی از ایران خارج نشده‌اند. از طرفی خواهر رخساره به پلیس گفت خواهرش قرار نبود کشور را ترک کند و او از این موضوع کاملا بی‌خبر است. به این ترتیب ثابت شد ادعاهای محمد کذب است به همین دلیل بازجویی‌ها از این مرد ادامه یافت تا اینکه وی چند روز قبل به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل مادر و فرزند اعتراف و عنوان کرد این دو نفر را در حالتی نیمه بیهوش داخل چاهی به آتش کشیده است.

متهم درباره انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت: «هزارو600سکه تمام‌بهار آزادی برای رخساره خریدم و او نیز چندین فقره چک به من داد اما تمامی چک‌ها در زمان سررسید برگشت خورد. زمانی‌که برای سرکشی املاک به نمک‌آبرود رفته بودیم، مجددا درباره پول سکه‌ها با یکدیگر صحبت کردیم و رخساره گفت همه پول‌های خود را از کشور خارج کرده و در حال حاضر پولی در اختیار ندارد او مدعی شد هر زمان به آمریکا برسد، پول سکه‌ها را برایم می‌فرستد من که به او اعتماد نداشتم، نقشه قتل وی و پسرش را کشیدم تا پس از قتل آنها، اموالشان را تصرف کنم.»

متهم درباره نحوه انجام قتل‌ها نیز توضیح داد: «در مسیر بازگشت از نمک‌آبرود به سمت تهران با طرح و نقشه قبلی و با استفاده از آبمیوه مسموم، هر دو نفرشان را بیهوش کردم و آنها را به باغ خودم در روستای «خوش‌نام» از توابع شهرستان ملارد بردم و در حالی‌که در حال به‌هوش آمدن بودند داخل چاه انداختم. سپس با ریختن بنزین، هر دو نفر آنها را آتش زدم و به قتل رساندم.»

متهم پس از اعتراف به دو جنایت، از قتل دختری 20ساله به نام زهرا نیز پرده برداشت و گفت: «زهرا دختر مورد علاقه‌ام بود و قصد داشتم با او ازدواج کنم اما پس از آنکه با یکدیگر درگیر شدیم و زهرا گفت از ازدواج با من منصرف شده، به قصد انتقام و به همان شیوه بیهوشی او را نیز داخل چاه انداختم و جنازه او را نیز مانند مادر و پسر به آتش کشیدم.»

هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی شهریار با توجه به اعتراف جدید متهم انجام و مشخص شد پرونده مفقودشدن زهرا در پلیس آگاهی شهریار در حال رسیدگی است. متهم در ادامه اعترافاتش دو نفر از بستگان خود را به نام‌های نبی (22ساله) و پیروز (20ساله) به عنوان افرادی که او را در ارتکاب سه جنایت همراهی کردند، معرفی کرد.

 سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با توجه به اعترافات صریح متهم، بلافاصله هماهنگی‌های لازم قضایی - انتظامی انجام شد و کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران دو روز قبل همراه مقامات قضایی، ماموران پلیس آگاهی شهرستان شهریار، تیم تشخیص هویت، تیم آتش‌نشانی، پزشکی‌قانونی و...، به محل ارتکاب جنایت رفتند و ضمن دستگیری «نبی» و «پیروز» به عنوان دو متهم دیگر پرونده، در ساعت 16:30 موفق به کشف جسد سه نفر از داخل چاه داخل باغ شدند.»

 رییس پلیس آگاهی تهران افزود: «بقایای به‌جامانده از اجساد به دستور مقام قضایی به پزشکی‌قانونی منتقل شده و متهمان به منظور انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی صحت اظهارات متهم اصلی پرونده، با قرار بازداشت موقت در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفته‌اند.»
 
منبع: روزنامه شرق
نظرات بینندگان