arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۵۶۷۸۹
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۰ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۳

انتشار اخبار ضد و نقیض درباره فوت "ولید المعلم"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع عربی به نقل از مخالفان سوری اخبار ضد و نقیضی را درباره مرگ وزیر خارجه سوریه در یکی از بیمارستان‌های بیروت منتشر کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه الوطن عربستان و سایت اخبار اردن، مخالفان سوری با انتشار خبری در پایگاه‌های اجتماعی اعلام کردند که ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه در اثر حمله قلبی شدید در بیمارستانی در بیروت جان خود را از دست داد.

همچنین برخی از منابع نزدیک به نظام سوریه نیز اعلام کردند که مقدمات در داخل سوریه برای اعلام خبر فوت المعلم در حال فراهم شدن است.

این در حالی است که روزنامه الوطن سوریه در پایگاه اجتماعی توییتر این خبر را رد و اعلام کرد المعلم در صحت کامل به سر می‌برد.

هنوز هیچ واکنشی از سوی مقامات سوریه یا خبرگزاری و تلویزیون رسمی این کشور به این خبر صورت نگرفته است.

وزیر خارجه سوریه پنجشنبه شب راهی بیمارستانی در بیروت شد. رادیوی لبنان گزارش داد که ولید المعلم 73 ساله پنج شنبه در ساعت 20:30 به وقت محلی (18:30 به وقت گرینویج) وارد بیمارستان دانشگاه آمریکایی در بیروت شد تا معالجات اورژانسی بر روی وی انجام شود.

این پایگاه رادیویی اعلام کرد که المعلم به همراه تعداد بسیاری از افراد دیگر از طریق پارکینگ زیرزمینی وارد بیمارستان شد و وی در داخل بیمارستان دیده شد که به آرامی و به کندی حرکت می‌کرد.

در همین راستا روزنامه دیلی استار به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که المعلم پنج شنبه شب وارد بخش اورژانس در بیمارستان دانشگاهی بیروت شده است اما توضیحات بیشتری را در این خصوص ارائه نداد.

ولید المعلم یکی از شخصیت‌های برجسته نظام در سوریه به شمار می‌آید که در فاصله زمانی 1990 تا 2000 سفیر کشورش در واشنگتن بود و در سال 2006 به عنوان وزیر خارجه سوریه تعیین شد.

وی در مذاکرات ژنو که با هدف دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه بود ریاست هیات اعزامی دولت را برعهده داشت.
نظرات بینندگان